Št. mar 28th, 2024

Futbalisti FC Chelsea zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 8. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League na pôde FC Middlesbrough vysoko 5:0. Londýnčania viedli od 14. min zásluhou presného zásahu Salomona Kaloua. O vysokej prehre domácich “Boro” rozhodla produktívna štvrťhodina hostí v druhom polčase: od 53. do 67. min zaznamenali štyri góly. Postupne sa do listiny úspešných strelcov zapísali Juliano Belleti, opäť Kalou, Frank Lampard a Florent Malouda. Slovenský futbalista Miroslav Stoch sedel na lavičke hostí, ale do zápasu nezasiahol. Prednosť ako striedajúci hráči dostali Paulo Ferreira, Deco a Scott Sinclair.
V ďalších stretnutiach zvíťazil na domácom štadióne FC Liverpool nad Wiganom 3:2. Slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel, rovnako ako španielsky zakončovateľ Fernando Torres, pre zranenia do stretnutia nezasiahli. Zverenci Rafaela Beníteza po prvom polčase prehrávali 1:2, no napokon dokázali duel dokonale otočiť vo svoj prospech. Svojho zraneného kolegu v útoku zastúpil holandský reprezentant Dirk Kuyt, ktorý strelil dva góly, ten víťazný v 85. min.
Arsenal Londýn zvíťazil nad Evertonom po góloch Samira Nasriho, Robina Van Persieho a Thea Walcotta 3:1, za hostí skóroval Leon Osman. Až tri zápasy (Aston Villa – Portsmouth, Bolton – Blackburn, Fulham – Sunderland) sa v sobotu skončili bezgólovou remízou. Po jednoznačnej výhre na pôde Middlesbrough (5:0) je na čele Premier League FC Chelsea o skóre pred FC Liverpool.
V poslednom sobotňajšom stretnutí si úradujúci anglický i európsky klubový šampión Manchester United poradil bez problémov s nováčikom Premier League, tímom West Bromwich Albion (4:0). “Červení diabli” ukázali aj v tomto stretnutí, že mužstvo nemá problémy so zakončovateľmi. Postupne sa presadili Wayne Rooney, Cristiano Ronaldo, Dimitar Berbatov a v záverečných minútach stretnutia Nani. Slovenský futbalista Marek Čech obliekajúci dres West Bromwichu do tohto zápasu nenastúpil a celý priebeh duelu sledoval iba z lavičky pre náhradníkov.
Výsledky – Premier League 2008/09 – 8. kolo – sobota – súhrn:
Manchester United – West Bromwich Albion 4:0 (0:0)
Góly: 56. Rooney, 69. Cristiano Ronaldo, 71. Berbatov, 90. Nani
Marek Čech (West Bromwich) presedel celý duel na lavičke náhradníkov.
FC Middlesbrough – FC Chelsea 0:5 (0:1)
Góly: 14. a 53. S. Kalou, 51. Belletti, 63. Lampard, 67. Malouda, 29 221 divákov
Miroslav Stoch (Chelsea) sedel na lavičke náhradníkov.
FC Liverpool – Wigan 3:2 (1:2)
Góly: 37. a 85. Kuyt, 80. Riera – 29. a 45. Zaki, ČK: 75. Valencia (Wigan), 43 868 divákov
Martin Škrtel (Liverpool) pre zranenie do stretnutia nezasiahol.
Arsenal Londýn – FC Everton 3:1 (0:1)
Góly: 48. Nasri, 70. Van Persie, 90. Walcott – 9. Osman, 60 064 divákov
Aston Villa – Portsmouth 0:0
ČK: 81. Davis (Portsmouth), 37 661 divákov
Bolton Wanderers – Blackburn Rovers 0:0