Pi. apr 19th, 2024

Sobotňajšie stretnutia 34. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže priniesli víťazstvá všetkých troch mužstiev, ktoré sú na najvyšších pozíciách tabužky Premier League a stále môžu pomýšžať na titul – Manchester zvíťazil v “bláznivom” stretnutí s Tottenhamom 5:2, FC Liverpool zdolal Hull City 3:1 a FC Chelsea zvíťazil na pôde West Hamu 1:0.
“Červení diabli” prehrávali v súboji s “kohútmi” po prvom polčase už 0:2, podporovaní fantastickým publikom na Old Trafforde však nakoniec dokonali druhopolčasový obrat a získali dôležité tri body za víťazstvo 5:2. Do útoku po zmene strán zavelil ako prvý portugalský klenot mužstva Alexa Fergusona Cristiano Ronaldo, ktorý z pokutového kopu naštartoval úradujúceho anglického majstra k obratu v stretnutí. Najlepší futbalista minulého roku podľa FIFA Ronaldo pridal svoj druhý gól v 68. min, keď zvyšoval na 3:2 pre domácich. V drese United sa dvakrát v priebehu necelých piatich minút gólovo presadil Wayne Rooney. Posledný klinec do rakvy zverencov Harryho Redknappa zatĺkol v 79. min Dimitar Berbatov. Manchester si víťazstvom udržal 3-bodový náskok pred druhým Liverpoolom a má navyše jeden duel k dobru.
Zverenci trénera Rafaela Beníteza, ktorý dal opäť na celých 90 minút dôveru aj slovenskému reprezentačnému stopérovi Martinovi Škrtelovi, vyhrávali u nováčika už 2:0 a navyše mali počas poslednej polhodiny výhodu o jedného hráča, keďže v 59. min videl červenú kartu Caleb Folan. Hull zásluhou Geovanniho v 73. min skorigoval stav na 1:2 a zdramatizoval duel. Svojím druhým presným zásahom v súboji však uzavrel gólový účet stretnutia na konečných 3:1 v prospech Liverpoolu Dirk Kuyt. “The Blues” zdolali “kladivárov” na ich štadióne najtesnejším rozdielom 1:0. Úradujúci anglický vicemajster to vôbec nemal jednoduché, no domáci v 71. min nevyužili možnosť vyrovnať stav z pokutového kopu – pomýlil sa Mark Noble. Jediný presný zásah zaznamenal v 55. min Salomon Kalou.
Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 34. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže – Premier League 2008/09:
Manchester United – Tottenham Hotspur 5:2 (0:2)
Góly: 57. a 68. C. Ronaldo (prvý z 11 m), 67. a 71. Rooney, 79. Berbatov – 29. Bent, 32. Modrič
Bolton Wanderers – Aston Villa 1:1 (0:1)
Góly: 60. Cohen – 43. A. Young
Everton – Manchester City 1:2 (0:1)
Góly: 90. Gosling – 35. Robinho, 54. S. Ireland

Fulham – Stoke City 1:0 (1:0)
Gól: 29. Nevland
Hull City – FC Liverpool 1:3 (0:1)
Góly: 73. Geovanni – 63. a 89. Kuyt, 45. Xabi Alonso, ČK: 59. Folan (Hull City)