Št. apr 18th, 2024

V derby sobotňajšieho programu 29. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League zvíťazil FC Liverpool na trávniku Manchestru United 4:1. Úvodný gól ostro sledovaného duelu vsietil v 23. min z pokutového kopu domáci Cristiano Ronaldo, no už o päť minút zaváhal pri centrovanej lopte Nemanja Vidič, nechal sa predskočiť Fernandom Torresom, ktorý sa osamotený rútil na Edwina van der Saara a vyrovnal. Tesne pred koncom prvého polčasu strhol vedenie na stranu klubu z “mesta The Beatles” premenenou penaltou Steven Gerrard. V 76. min dostal červenú kartu Vidič a z priameho kopu vsietil tretí gól “The Reds” Fabio Aurelio. Štvrtý presný zásah hostí pridal už v nadstavenom čase Dossena. Po mimoriadne cennom úspechu stráca Liverpool na priebežného lídra súťaže ManU štyri body, “červení diabli” však majú zápas k dobru. Pre trénera hostí Rafu Beníteza to bolo sté víťazstvo v Premier League.
Výsledok sobotňajšieho zápasu 29. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže – Premier League:
Manchester United – FC Liverpool 1:4 (1:2)
Góly: 23. C. Ronaldo (z pok. kopu) – 28. F. Torres, 44. Gerrard (z pok. kopu), 77. F. Aurelio, 90. Dossena, 76 212 divákov