Št. mar 28th, 2024

MATCH REPORT- Před začátkem zápasu převzali cenu za nejlepšího hráče popřípadě trenéra měsíce Ryan Giggs a Sir Alex Ferguson. Man.utd byl před zápasem první a chtěl potvrdit roli favorita před pátým Boltonem, který poslední tři zápasy v řadě prohrál naposledy dokonce doma s průměrným Blackburem. United hrál v týdnu benefiční útkání z výběrem evropy a hvězd a Bolton možná spoléhal na to že Manchester bude potom to zápase unavený.

Manchesteru chybělo mnoho hráčů. Asi nejcitelnější ztráty zasáhly útok kde chyběl Saha i Solskjaer. Aby toho nebylo v útoku málo tak ještě v týdnu odešel Henrik Larsson, který se vrátil do rodného Švédska. Dále Manchesteru chyběli- Branař Van Der Sar, v obraně si kvůli zranění do konce sezóny nezahraje Silvestre a v záloze nemohl nastoupit Darren Fletcher. Boltonu nechyběl v tomto zápase nikdo.

Hned na začátku útkání se dostal do velké příležitosti Park sám před prázdnou brankou Boltonu však vystřelil nad. Už ve 13 minutě musel Unied poprvé střídat, zraněného Garyho Nevilla vystřídal Wes Brown. Toto střídání se však na Manchesteru vůbec nepodepsalo, protože v 16 minutě po průniku Ronalda a jeho přihrávce svou druhou šanci v zápase proměnil Park. Už za 3 minuty padl druhý gól v zápase a znovu se trefil United. Ronaldo krásně utekl téměř všem hráčům Boltonu za půlící čárou nahrál Rooneymu, který se dostal díky své rychlosti až do pokutového území soupeře a tam už neměl problém přehodit Jaaskelainena. Na drtivých 3:0 zvýšil po skvělé střele Ronalda kterou Jaaskelainen pouze vyrazil k volnému Park Ji Sungovy pro kterého již nebyl problém zvýšit. 3 góly za 25 minut dokazují že se Manchester dokáže střelecky prosadit i bez Sahy, Larssona a Solskjaera. Bolton se začal časem vracet do hry. Žádnou větší šanci si, ale nevypracovaly. Z ničeho nic si vypracoval United další velkou šanci. Ve 38 minutě vysunul Rooney Giggse ten nacentroval na Carricka, který nedokázal zvýšit vedení, protože vystřelil z dobré pozice pouze vedle. První šance Boltonu na skorygování skóre se naskytla až ve 45 minutě kdy se po rohovém kopu dostal k míči Gardner a střílel těsně nad Kuszczakovu branku. Do konce poločasu je již nic nestalo a tak Manchester vedl po první poločas.

Manchester hrál velmi v pohodě a obrana si v tomto zápase nepřipouštěla žádné komplikace. V 57 minutě měl United další šanci na zvýšení svého vedení. Giggs utekl obraně Boltonu, ale nepodařilo se mu ideálně přehodit brankáře hostů. Jedna z prvních šancí Boltonu nastala v 67 minutě po rohovém kopu střílel Anelka z voleje těsně nad. Po této šanci se Wanderers tlačili více dopředu jejich akce končili většinou končili před šestnáckou United. Skvělý Ronaldo znovu pohrozil defenzivě Boltonu potom co se dostal přes Campa a vypálil velmi tvrdě Jaaskelainen však znovu jeho střelu vykril. Nejlepšího hráče útkání vystřídal v 73 minutě Alan Smith, který se teprve nedávno uzdravil ze zranění nohy. Na Old Trafford si diváci zápas velmi užívali. Skvělý Rooney zvýšil vedení Manchesteru v 74 minutě na 4:0 a Bolton už cítil že z Manchesteru odjede s debaklem. Na 4:1 těsně před koncem útkání ještě snížil Garry Speed z penalty, která byla nařízena po údajném faulu Vidiče. Do konce ůtkání se už nic nestalo a tak United udělali další důležitý krůček k titulu.

Manchester United – Bolton Wanderers 4:1 (3:0)
Góly: 14., 25. Park, 17., 74. Rooney – 87. Speed (pen.)
United: Kuszczak, Neville (11. Brown), Ferdinand, Vidić, Heinze, Ronaldo (70. Smith), Carrick, O’Shea, Park, Giggs (56. Richardson), Rooney
Lavička: Heaton, Evra
Bolton: Jaaskelainen, Hunt, Ben Haim, Faye, Gardner, Nolan, Campo (78. Thompson), Speed, Davies (52. Teymourian), Anelka, Pedersen (28. Diouf)
ŽK: Richardson – Campo, Gardner
Rozhodoval: Alan Wiley (Burntwood, Staffordshire)
Divákov: 76 058