St. máj 22nd, 2024

FC Liverpool mobilizoval svoju právnickú “úderku”, aby splnil túžbu trénera Rafaela Beniteza doplniť tím o argentínskeho obrancu Gabriela Heinzeho z konkurenčného anglického futbalového klubu Manchestru United. “Červení diabli” síce pohrdli ponukou vo výške 6 miliónov libier, ale “The Reds” sa svojho cieľa nechcú vzdať, pričom schodnou cestou by mohla byť klauzula v Heinzeho zmluve o možnosti vyplatiť sa z kontraktu dva roky pred jeho vypršaním. “Teraz necháme pracovať našich právnikov, takže musíme byť trpezliví. Heinze je hráč, akého potrebujeme. Škoda, že Manchester odmietol, mohol s nami cestovať,” povedal Benitez pred začiatkom turnaja Asian Trophy v čínskom Hongkongu.
Španielsky kormidelník sa už dávnejšie pohrával s myšlienkou získať nekompromisného 29-ročného zadáka, ktorý je všeobecne považovaný za jedného z najlepších ľavých obrancov na svete. Mužstvo z Old Traffordu však návrh okamžite zmietlo zo stola, a to aj napriek tomu, že výška tejto sumy sa údajne zhoduje s predstavami vedenia úradujúceho anglického šampióna o odstupnom za Heinzeho. “Môžem sa zaručiť za to, že Liverpool Heinzeho nezíska. Už viacero klubov nám dalo svoje ponuky, všetky sme však odmietli,” nechal sa počuť tréner United Alex Ferguson. O Argentínčana, ktorý na Old Trafford prišiel v roku 2004 z tímu Paríž St. Germain, sa údajne zaujímali aj ďalšie Veľkokluby Real Madrid a Inter Miláno.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *