St. apr 24th, 2024

Osemnásť najbohatších európskych futbalových klubov poprelo, že má v úmysle vytvoriť vlastnú súťaž, chce iba zmeniť systém Ligy majstrov.

V nedeľu to potvrdil prezident Manchestru United David Gill: “Môžem kategoricky poprieť, že my alebo iné kluby z G14 majú záujem vytvoriť nejakú vlastnú súťaž. Sme spokojní s tým, ako LM funguje, je to najlepšia súťaž na svete a nevidíme dôvod meniť ju. Naposledy sa vytvorenie vlastnej súťaže spomínalo asi v roku 1998, ale aj vtedy sme to rýchle zavrhli.”

Kluby G14, ktorá vznikla v roku 2000, ale po prijatí ďalších štyroch členov zostal jej názov nezmenený, by však privítali väčšiu diskusiu o budúcom formáte LM. “Od roku 1998 sa o tom takmer vôbec nehovorí,” dodal Gill. Združenie najbohatších klubov by rado zvýšilo počet zápasov na 13 až 17. “Väčšina klubov nie je nadšená znížením počtu duelov po zrušení druhej skupinovej fázy. Chceli by sme sa vrátiť k modelu spred troch rokov. Nechceme UEFA tvrdo povedať: ´Musíte zvýšiť počet zápasov. Chceme, aby sa o tom rozpútal dialóg.”

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *