St. jún 19th, 2024

Gabriel Heinze sa v pondelok vrátil do Manchesteru po tom, čo reprezentoval Argentínu na Copa Amerike, aby skúsil ukončiť cirkus okolo jeho budúcnosti.

Heinze (29), na ktorého prestupe do Liverpoolu pracujú aj právnici sa domnieva, že má v rukách list od United , ktorý mu umožňuje prestúpiť do iného klubu za L6,8 milióna. Sir Alex Ferguson však prehlásil že Heinze k the Reds neprestúpi.

„Gabriel Heinze sa hlásil na tréningu“ povedal pre médiá hovorca United.

Výkonný riaditeľ United David Gill prehlásil, že je rád že klub mal pravdu.

„Heinze má s United podpísanú zmluvu na dva roky a ak aj obdržíme ponuku, ktorá je pre nás ako klub akceptovateľná, sále zostáva našim hráčom“

Gill povedal, že skôr ako Liverpool vyjadril svoj záujem, informoval Heinzeho agenta že United nie sú pripravený predať ho ani jednému zo svojich 3 domácich rivalov.

Tento rozhovor bol zaznamenaný a môže byť použitý, ak táto záležitosť dôjde až na súd.

Ferguson verí, že Heinzeho zástupca rozrušil obrancu.

„Myslím si, že keby sme mohli od tohto prípadu odstrániť agenta, nebolo by na Heinzeho pozícii v klube tožko zlého.“

„Vždy sme Gabimu slúžili veľmi dobre. Mal kritickú operáciu kolena, a my sme sa oňho dobre postarali.

„Poslali sme ho na rehabilitáciu do Španielska, ako si žiadal a myslím že je potešený ako sme ho vyliečili“

„Robili sme všetko pre to, aby táto cesta prefektne vyhovovala Gabimu.“

Ale Heinze, ktorého Manchester získal z Paris St Germain už v roku 2004 je k odchodu z klubu pozitívne naklonený a Veľká španielsky hovoriaca skupina z Anfieldu môže byť Veľkým lákadlom.

Ak Heinze prestúpi do Liverpoolu, bude prvým hráčom ktorý tak vykonal od roku 1964, keď svoju futbalovú vieru obrátil Phil Chisnall.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *