Po. feb 26th, 2024

Škótsky futbalový tréner Alex Ferguson oznámil, že v anglickom veľkoklube Manchester United zotrvá maximálne tri roky. “Na lavičke Manchestru neostanem viac ako tri roky,” skonštatoval 66-ročný Ferguson iba pár dní po zisku trofeje v prestížnej Lige majstrov a dodal: “Bez otázok. Môžem vás o tom uistiť.”
Jedna z najvýraznejších postáv anglického futbalu posledných rokov a najoceňovanejší tréner v anglickom futbale, ktorý počas 22-ročného pôsobenia na Old Trafforde získal 22 domácich i európskych titulov, však napokon svoju možno kariéru neukončí pri kormidle “červených diablov”. Pravdepodobne totiž povedie britskú futbalovú reprezentáciu na olympijských hrách v roku 2012, ktoré sa uskutočnia v Londýne. Rodák z Glasgowa už svoj “odchod do dôchodku” oznámil počas sezóny 2001/02, napokon však s klubom podpísal nový kontrakt. Držiteľ ôsmich ocenení pre najlepšieho trénera anglickej Premier League uvádza ako jeden z dôvodov pre svoj odchod to, že sa chce viac venovať svojej manželke Cathy. Práve tá bola jednou z hlavných postáv, ktoré mu pred vyše 6 rokmi vyhovorili jeho plán odísť do športového dôchodku. “Myslím si, že aj moja manželka si ma už konečne zaslúži,” skonštatoval kouč, ktorý s Manchestrom vybojoval 10 domácich ligových titulov a dvakrát dvíhal nad hlavu pohár pre víťaza najprestížnejšej európskej klubovej futbalovej súťaže. “Čím ste starší, tým viac sa pre to cítite vinný. Moja manželka Cathy bola jednou z tých, ktorí ma presvedčili ostať, keď som chcel v minulosti odísť. Teraz sa jej to však už nepodarí.”

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *