Št. mar 28th, 2024

Tréner anglického futbalového Veľkoklubu Manchester United Sir Alex Ferguson sledoval druhý polčas sobotňajšieho zápasu Premier League, v ktorom jeho tím prehral na pôde Boltonu 0:1, len z tribúny. Škótsky kormidelník nemal svoj deň a hlavný arbiter stretnutia Mark Clattenburg ho po skončení prvého polčasu vykázal z lavičky. Rodák z Glasgowa totiž počas odchodu do šatní kritizoval ostrý štýl hry domácich a svoj názor otvorene “vyjadril” aj pred rozhodcom. V druhej časti hry musel svoje postrehy a názory podávať trénerovi Mikovi Phelanovi cez mobilný telefón. O prehru “Červených diablov” sa postaral v 11. min svojim ôsmym tohtosezónnym gólom francúzsky reprezentant Nicolas Anelka. Pre United to bola prvá prehra po takmer 3 mesiacoch. Naposledy prehrali 19. augusta v mestskom derby s tímom Manchester City. Pre trénera domácich Garyho Megsona to bolo prvé víťazstvo v 7 zápasoch odvtedy, čo sa stal hlavným trénerom Boltonu. V tomto dueli nenastúpil ani jeden zo slovenských futbalistov, žubomír Michalík sedel iba na lavičke náhradníkov a Zoltán Harsányi nefiguroval dokonca ani na zápasovej súpiske.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....