St. jún 19th, 2024

Približne dve tisícky fanúšikov Manchestru United protestovali pred stredajším osemfinálovým zápasom futbalovej Ligy majstrov s AC Miláno proti pokusom amerického multimilionára Malcolma Glazera o prevzatie jedného z najslávnejších futbalových klubov na svete. Priaznivci usporiadali pokojný pochod k štadiónu Old Trafford, viacerí z nich mali v rukách transparenty s nápismi ako “Nie sme xenofóbni, ale glazerofóbni” alebo “Nie je na predaj”. Glazerovi oponenti veria, že aj táto demonštrácia prispeje k tomu, aby sa klub nedostal do súkromných rúk. “Musíme začať konať. Fanúšikovia sú pre klub dôležití a ak sa Glazerovi podarí klub kúpiť, dotkne sa ich to. V súčasnosti nemá Manchester United žiadne dlhy, to sa však po Glazerovom prevzatí zmení. Cenu zaplatíme my všetci – zvýšením cien vstupeniek a klubových predmetov,” povedal hovorca skupiny drobných akcionárov ManU Shareholders United Sean Bones.
Malcolm Glazer sa napriek niekožkým neúspešným pokusom ešte stále nevzdal myšlienky odkúpiť väčšinový podiel “červených diablov”. Posledná ponuka majiteľa tímu amerického futbalu Tampa Bay Bucaneers znie na 800 miliónov libier.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *