St. máj 22nd, 2024

Čínsky útočník Dong Fang-žuo by mohol v sobotu absolvovať svoj debut v drese anglického prvoligového futbalového klubu Manchester United, keď “červení diabli” nastúpia vo štvrťfinále FA Cupu proti FC Middlesbrough.

Tréner tímu z Old Trafford Sir Alex Ferguson zaradil Donga do nominácie prvého tímu predovšetkým z dôvodu početných zranení – mimo hry sú útočníci Louis Saha a Ole Gunnar Solskjaer, ktorí budú k dispozícii až koncom marca, ako aj Darren Fletcher a Mikael Silvestre. Ferguson potvrdil, že tri roky po svojom príchode do Manchestru dostane Fang-žuo konečne šancu zapojiť sa do zápasového procesu s A-mužstvom.

“Stále potrebuje na sebe tvrdo pracovať. Má však za sebou už pár stretnutí za rezervu a teraz sa dostal do prvého tímu. Má viacero skvelých atribútov. Je rýchly, fyzicky veľmi silný a atleticky výborne pripravený. Určite bude posilou,” povedal Ferguson na adresu 22-ročného zakončovateľa, ktorý bol dva roky na hosťovaní v belgickom klube Royal Antwerpy.

Tam sa stal v prvej sezóne so 17 presnými zásahmi krážom ligových strelcov, celkovo v 61 zápasoch nastriežal 35 gólov.
Stretnutie na Riverside Stadium bude posledným pre švédskeho internacionála Henrika Larssona, ktorý sa po vyše dvojmesačnom hosťovaní vracia do Helsingborgu.

Zároveň v dueli proti Middlesbroughu začne plynúť trojzápasový dištanc pre stredopoliara Paula Scholesa, Ferguson však vidí na tomto fakte aj pozitívum. “Malá prestávka mu určite prospeje. V 32 rokoch predvádza počas celej sezóny neuveriteľné výkony, pomôže mu, ak si trochu oddýchne,” dodal Ferguson.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *