Ut. máj 28th, 2024

Proti vstupu amerického miliardára Malcolma Glazera do futbalového klubu Manchester United mali fanúšikovia výhrady už od začiatku a ich obavy sa potvrdili. Glazer sa totiž rozhodol, že počas najbližších piatich rokov porastú ceny vstupeniek až o 54 percent.
Ako informuje denník Times, Glazer chce zvýšiť terajší zisk 161 miliónov libier na 246 miliónov v roku 2010. Denník tvrdí, že videl Glazerove dokumenty, podľa ktorých by mala priemerná vstupenka vzrásť z 30 libier na 46. “ľudia sú sklamaní týmito krokmi. Je možné, že viacerí fanúšikovia sa obratia klubu chrbtom,” povedal Nick Towle, predseda fanúšikovského klubu.
Times ďalej píše, že tréner Alex Ferguson bude môcť ročne utratiť na posily “len” 25 miliónov libier, teda o dva milióny menej, ako zaplatil Evertonu za útočníka Wayna Rooneyho. “Začína veľký problém. Fanúšikovia si nebudú môcť dovoliť ani kupovať suveníry, ktorých cena tiež porastie,” zdôrazňoval Towle.
Glazerov syn Joel, čerstvý člen správnej rady klubu, informácie poprel. “Nič nie je schválené. Sú to len špekulácie,” povedal Glazer ml., ktorý zároveň vyvrátil fámu, že zo správnej rady by mali vyhodiť legendu Bobbyho Charltona.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *