Ut. júl 16th, 2024

Tréner Alex Ferguson musel oželieť 18,6 milióna libier, aby našiel nového nositeľa dresu, ktorý od novembra, kedy Keane opustil rady United, visel v šatni “červených diablov”.

“Povedal som mu: ´Dávam ti dres so šestnástkou,´ čo ho naozaj potešilo. Nepochybne prejavil veľa guráže, pretože futbalisti sú niekedy poverčiví v týchto veciach. On však nezaváhal a povedal, že si ho rád vezme,” prezradil Ferguson podrobnosti zo zákulisia futbalovej “inaugurácie”.

Anglický úradujúci vicemajster v pondelok spečatil príchod 25-ročného hráča z Tottenhamu Hotspur po tom, ako Carrick úspešne absolvoval lekársku prehliadku.

“Ponuka prišla v pravú chvížu z profesionálnej aj osobnej stránky. Vycítil som, že ju nemôžem odmietnuť. Rozhodnutie však nemalo nič spoločné s peniazmi, bolo čisto futbalové. Zažil som v Spurs skvelé chvíle, účinkovanie v tomto klube mi dalo veľa. Martin Jol je skvelý tréner, ktorému vďačím v kariére za veľa. Dal mi príležitosť, keď som ju potreboval, stál za mnou a ja mu budem navždy vďačný,” povedal Carrick, ktorý podľa neoficiálnych správ anglických denníkov bude zarábať na Old Trafforde 50 000 libier týždenne.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *