St. máj 29th, 2024

Portugalský krídelník v službách anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Cristiano Ronaldo vyjadril súhlas so slovami prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Seppa Blattera, ktorý ho označil za “novodobého otroka” ManU. Dvadsaťtriročný C. Ronaldo, ktorý nastrieľal v uplynulej sezóne vo všetkých súťažiach spolu 42 gólov, síce zatiaľ nepožiadal vedenie “červených diablov” o transfer, no sám sa vyjadril, že by veľmi rád hral za španielsky Real Madrid. Tréner United Alex Ferguson však o tejto možnosti nechce ani počuť a keďže rodák z Funchalu má s Manchestrom ešte štyri roky platný kontrakt, bez súhlasu svojho zamestnávateľa dres dlhú dobu nezmení. “Úplne súhlasím s tým, čo povedal prezident FIFA. Má pravdu. Všetci viete, čo chcem a kde by som rád hrával. Teraz však musím počkať, ako sa celá situácia vyvinie,” povedal C. Ronaldo v rozhovore pre portugalskú televíznu stanicu TVI. Portugalčan v pondelok absolvoval operáciu svojho problémového pravého členka, čo pre neho znamená približne 10 – 12-týždňovú pauzu. Dva týždne si bude musieť víťaz Ligy majstrov 2007/08 pomáhať pri chôdzi barlami, po ďalších 2 mesiacoch bude schopný opäť naplno trénovať.
“Mali by sme sa snažiť predovšetkým chrániť záujmy hráčov. Ak niekto chce zmeniť pôsobisko, malo by sa nájsť pre neho vhodné riešenie. Pretože ak zostane v klube, v ktorom sa necíti dobre, potom to nie je dobré ani pre jednu zo zainteresovaných strán,” skonštatoval vo štvrtok šéf svetového futbalu Sepp Blatter.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *