Pi. apr 19th, 2024

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili na ázijskom turné nad japonským prvoligovým tímom FC Tokio 3:0. Svoj prvý gól v drese španielskeho veľkoklubu zaznamenal kapitán anglickej futbalovej reprezentácie David Beckham, ktorý otvoril skóre duelu v 37. minúte presnou strelou z priameho kopu z ľavého roku šestnástky do pravého rohu bránky. Do prestávky pridal ešte druhý gól Realu po spolupráci s Beckhamom a Figom Argentínčan Santiago Solari. Gólový účet stretnutia uzavrel v 88. minúte striedajúci Brazílčan Ronaldo. Dvadsaťosemročný Beckham prestúpil začiatkom júla do Realu Madrid z anglického Manchestru United za 35 miliónov eur. V hlavnom meste Španielska by mal hrávať najbližšie štyri sezóny. Beckham – na rozdiel od sobotňajšieho zápasu v Pekingu (4:0), kde hral na pravej strane zálohy – dostal v utorok za úlohu od trénera Realu Carlosa Queiroza šancu v strede stredu poľa. V úlohe špílmachra nahradil zraneného Zinedina Zidana, Figo sa posunul doprava.