Št. máj 23rd, 2024

Veľký talent futbalu v USA Freddy Adu sa dočká svojej šance privoňať k európskym trávnikom. Napriek tomu, že 17-ročného ofenzívneho stredopoliara čaká 15. novembra na Floride zápas národného výberu do 20 rokov s rovesníkmi z Guatemaly, sa už o tri dni objaví na tréningu lídra anglickej Premier League Manchestru United, s ktorým by sa mal súvisle pripravovať dva týždne.

“Požehnanie” Eduovej misii dal jeho washingtonský klub D.C. United, ako aj vedenie súťaže MLS. “Freddymu sa núka skvelá príležitosť. Podporíme jeho úsilie vyhľadávať v medzisezónnom období cenné tréningové skúsenosti,” poznamenal hovorca D.C. United Doug Hick. Najmladší hráč, aký kedy nastúpil v zápase zámorskej MLS – zmluvu podpísal pred tromi rokmi ako 14-ročný – stále túži po angažmáne v úspešnom európskom klube. Jeho prestupu za Atlantik však nič nebude stáť v ceste až od 2. júna 2007, kedy dovŕši 18 rokov.

S D.C. United má síce podpísaný kontrakt na ďalšiu sezónu, po nedeľnom vypadnutí v play off vo finále Východnej konferencie s New England sa však rodák z Ghany nechal počuť, že klub mu počas vážnych rozhovorov naznačil aj možnosť voľnej ruky pri výbere nového zamestnávateľa pre budúci rok.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *