Zápas potešil Fergusona


Manažér Manchestru United, Sir Alex Ferguson prehlásil, že nedeľná výhra nad Chelsea v Community Shield bola veľmi dôležitá v prípravách na novú sezónu.

United vyhrali 3:0 na pokutové kopy po tom, čo v riadnom hracom čase skončil zápas remízou 1:1. “Môžme to brať ako odrazový mostík do ďalšieho týždňa”, povedal Ferguson.

“Veľa hráčov je unavených, ale to ich môže priviesť k tempu, ktoré potrebujeme k vyhrávaniu zápasov. Žiadna zo strán nebola 100% pripravená, ako to už v Community Shield býva.”

Ferguson bol spokojný s výkonom svojich hráčov a vzdal hold obom gólom – skóre otváral Ryan Giggs, na 1 – 1 vyrovnávala nová posila Chelsea Florent Malouda: “Myslím, že góly boli veľmi vydarené, Malouda využil svoju šancu veľmi, veľmi dobre. Príprava nášho gólu bola excelentná tiež, Ryan predviedol úžasné zakončenie.”

Holandský brankár Edwin van der Sar sa stal hrdinom, keď zneškodnil všetky 3 penalty súpera.

“Bola to menšia odveta za prehru v minuloročnom finále FA Cupu. Myslím, že sme si zaslúžili vyhrať, hrali sme lepší futbal a mali sme viac šancí ako oni.”

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *