Pi. apr 19th, 2024

O víťazstve futbalistov Anglicka nad Argentínou v priateľskom stretnutí na neutrálnej pôde vo Švajčiarsku rozhodol dvoma gólmi v závere Michael Owen. Do vedenia dostal Argentínčanov v 35. min Hernán Crespo, za Albion vyrovnával o dve minúty neskôr Wayne Rooney. Obranca Walter Samuel v 54. minúte opäť naklonil misky váh na stranu Juhoameričanov, no Michael Owen, ktorému ešte za stavu 0:0 neuznali jeden gól kvôli ofsajdu, v 86. minúte najprv vyrovnal na 2:2 a v nadstavenom čase si hlavičkou naskočil na center Joa Colea a vsietil víťazný gól. Bol to Owenov tretí gólový zápis v jeho treťom zápase proti Argentíne. “Vrátiť sa dvakrát do zápasu bolo skvelé, vzrušujúce a nádherné. Podobalo sa to skôr stretnutiu na MS, ako priateľskému zápasu. Šance boli na oboch stranách, mohlo to dnes skončiť hociako. Rozdiely medzi špičkovými mužstvami sú vežmi malé,” povedal po zápase úspešný strelec Owen. Jeho góly prišli potom, ako Argentína stiahla z hry špílmachra Juana Riquelmeho, ktorý hral vynikajúco a bol pri všetkom dôležitom, čo jeho mužstvo vyprodukovalo. Počas zápasu sa v hžadisku strhla menšia šarvátka medzi fanúšikmi, ktorú však usporiadatelia rýchlo uhasili.

Argentína – Anglicko 2:3 (1:1) – hralo sa vo švajčiarskej Ženeve
Góly: 35. Crespo, 54. Samuel – 37. Rooney, 88. a 90. Owen
Zostavy:
Argentína: Abbondanzieri – Zanetti, Ayala (75. Coloccini), Samuel, Sorin – Demichelis, Maxi Rodriguez, Cambiasso, Riquelme (84. Luis Gonzalez) – Tevez, Crespo (70. Saviola)
Anglicko: Robinson – Luke Young (81. Crouch), Rio Ferdinand, Terry, Bridge (46. Konchesky) – King (57. Joe Cole), Beckham, Gerrard, Lampard – Owen, Rooney