Pi. apr 19th, 2024

Napriek priam komfortnému 15-bodovému náskoku FC Chelsea na čele najvyššej anglickej futbalovej súťaže sa tréneri popredných mužstiev čoraz viac uchyžujú po neúspechoch na ihrisku ku kritike rozhodcov. Po stredajších stretnutiach 24. kola Premier League zazneli slová nespokojnosti na adresu arbitrov z úst Josého Mourinha z Chelsea aj Alexa Fergusona z Manchestru United. Mourinho hľadal v rozhodcovi Robovi Stylesovi jednu z príčin remízy 1:1 na pôde Aston Villy, o ktorú sa postaral v 78. minúte vyrovnávajúcim gólom Luke Moore. “Niekedy nedosiahnete želaný výsledok z toho dôvodu, že váš súper jednoducho vystihne dobrý zápas. Hrá na víťazstvo a výsledok je spravodlivým vyústením. Dnes ale nie som spokojný s výkonom rozhodcu. Viem, že mal odpískať proti nám penaltu. Ale radšej by som uprednostnil jednu jedenástku pre súpera a jednu pre nás, ako dostať gól v závere zápasu. A predovšetkým, bral by som do druhého polčasu normálneho rozhodcu. Niekto by ich už mal konečne naučiť, že v pravidlách neexistuje žiadna zásada hovoriaca o možnosti kompenzácie. Ak arbiter cíti, že spravil chybu v prvom polčase, prečo ju v druhom ´napráva´ ďalšími,” povedal na pozápasovej tlačovej konferencii Mourinho. Svoje slová bude musieť pravdepodobne vysvetliť pred disciplinárnou komisiou ligy. Kormidelník hlavného prenasledovateľa Chelsea Alex Ferguson zase svoj tím po prehre v Blackburne 3:4 označil za obeť dvojakého metra rozhodcu Phila Dowda. Kžúčovým momentom zápasu bol predovšetkým hetrik domáceho Davida Bentleyho, Sira Alexa však rozčúlilo prvé vylúčenie v kariére obrancu United Ria Ferdinanda po dvoch žltých kartách v 88. minúte duelu. Prvé napomínanie žltej farby videl anglický reprezentant po zákroku na Mortena Gamsta Pedersena, druhé, ktoré vzápätí nasledovala červená karta, si vyslúžil za faul na Robbieho Savaga. Toho museli so zranením vyniesť z ihriska. “Rio mi povedal, že sa Savaga ani nedotkol. Musím si ešte pozrieť videozáznam. Ferdinand mal v zápase na konte dva fauly, kým súperov stopér Kieran Richardson fauloval desaťkrát. Rozhodca mal však ťažkú úlohu, pretože dnes to bol faul za faulom,” uviedol Ferguson, ktorého mužstvo je aj po strede na druhom mieste tabuľky.