Všetko sme robili zle, tvrdí po rímskom finále C. Ronaldo


Aj keď stredajšie finále Ligy majstrov 2008/09 možno nedalo vyčerpávajúcu odpoveď na dilemu, kto z dvojice Cristiano Ronaldo – Lionel Messi je v súčasnosti najlepším futbalistom na svete, určite ukázalo, kto má väčší prínos pre tím. zatiaľ čo portugalský krídelník zdolaného finalistu Manchestru United Ronaldo nevyužil viaceré svoje príležitosti v úvode duelu a v jeho ďalšom priebehu sa už prakticky rovnako ako jeho spoluhráči len hľadal, argentínsky ofenzívny stredopoliar FC Barcelona Messi dokázal často na seba naviazať viacerých hráčov súpera, vypýtať si faul a navyše hlavou zaznamenal “smrtiaci” gólový úder na 2:0.
“Nedokážem vysvetliť, čo sa stalo. Všetko bolo dnes zlé, od hráčov, cez taktiku, jednoducho všetko. Aj napriek tomu, že sme začali dobre, rýchlo sme inkasovali a potom sme už nedokázali nič vymyslieť. Nevedeli sme dostať hru pod svoju kontrolu a napokon sme prehrali. Myslím si, že Barcelona hrala lepšie ako my a zvíťazila zaslúžene, aj keď môže ďakovať šťastene, že sa do finále vôbec dostala,” vyhlásil 24-rodák z Funchalu na ostrove Madeira. Cristiano Ronaldo odmietol vyhlásenia o tom, že stredajší finálový duel bol do značnej miery súbojom medzi ním a Lionelom Messim. “Nie, v tomto zápase proti sebe nastúpili Manchester a Barcelona, nie jednotlivci. Každý od nás očakával, že predvedieme niečo úžasné, no nestalo sa. Nehrali sme fantasticky, nekontrolovali sme loptu, nerobili sme tie správne veci a to dnes rozhodlo,” vyhlásil portugalský reprezentant.
Po neúspešnom finále sa začali opäť vynárať dohady o Ronaldovom možnom ukončení pôsobenia na Old Trafforde. Olej do ohňa prilial aj samotný hráč, ktorý na otázku, či si bude aj v nasledujúcej sezóne obliekať dres Manchestru United, odvetil: “V tejto chvíli ešte neviem. Teraz myslím na reprezentáciu, s ktorou si chcem vybudovať dobrú pozíciu na postup na majstrovstvá sveta. A čo sa týka klubových záležitostí, teraz o tom nechcem hovoriť. Chystám sa odpočívať, ísť na dovolenku, pretože som veľmi unavený. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.” Obrovský záujem má o neho naďalej španielsky Real Madrid, ktorý ponúka sumu na úrovni 100 miliónov eur.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *