Vo finále Carling cup-u nastúpia za ManU viacerí mladíci


V nedeľu sa na londýnskom štadióne Wembley uskutoční finále anglického Ligového pohára (Carling cup-u) medzi mužstvami Manchester United a Tottenham Hotspur. Príležitosť medzi troma žrďami v drese “červených diablov” by mal dostať náhradný brankár Angličan Ben Foster. Bude to pre neho jedna z mála šancí presvedčiť trénera Sira Alexa Fergusona, že môže byť dôstojným náhradníkom Edwina van der Sara. Zdá sa, že pri súčasnej forme holandského gólmana nemá šancu stať sa brankárskou jednotku. Tridsaťosemročný veterán Van der Sar neinkasoval gól už v štrnástich ligových dueloch v rade (dovedna 1302 minút – pozn.) a má na dosah európsky rekord Dannyho Verlindena spred 19-tich rokov. Belgický gólman FC Bruggy v roku 1990 nedostal gól celých 1390 minút, Van der Sarovi tak chýba na prekonanie tejto méty už “len” 89 minút. Zaujímavé je, že Škót Ferguson dáva väčšinou prednosť “neanglickým” gólmanom. Posledným mužom č. 1 medzi troma žrďami anglického pôvodu bol Alex Stepney, ktorý si svoju pozíciu udržiaval na začiatku 70. rokov minulého storočia.
“Nedeľňajšie stretnutie je vežkou príležitosťou, ako doniesť na Old Trafford cennú trofej. Ak mi dá tréner šancu, bude to pre mňa fantastické,” nechal sa počuť Foster v rozhovore pre britský denník The Daily Mail. Šesťdesiatsedemročný lodivod ManU Ferguson avizuje, že v kádri dá príležitosť viacerým mladým hráčom. Mnohé jeho tradičné opory sú zranené alebo unavené z vežkého množstva odohraných duelov. “Danny Welbeck a Darron Gibson dostanú príležitosť, lebo si to zaslúžia. Na trávniku sa možno objavia aj viacerí menej skúsení hráči,” uviedol charizmatický rodák z Glasgowa.
Futbalisti Tottenhamu Hotspur sa budú chcieť v nedeľňajšom finále revanšovať za zbabrané osemfinále Pohára UEFA 2008/09. Vo štvrtok remizovali na domácom ihrisku s ukrajinským tímom Šachťor Doneck 1:1. Prvé vzájomné meranie síl sa skončilo triumfom Šachťoru 2:0, nerozhodný výsledok z Londýna poslal do ďalšej fázy európskeho pohára č. 2 ukrajinský klub. “Obhajoba triumfu v Carling cup-e bola naším ciežom od začiatku sezóny. Vo finále chceme jednoznačne uspieť a dokázať, že sme schopní zdolať kohokoľvek,” uviedol tréner “kohútov” Harry Redknapp. Finále je na programe v nedeľu 1. marca na štadióne Wembley v Londýne o 16.00 h SEČ.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *