St. mar 27th, 2024

Holandský brankár anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Edwin van der Sar vytvoril nový anglický rekord v dĺžke času stráveného v bránke bez inkasovaného gólu. Tridsaťosemročný skúsený gólman neinkasoval do 73. min sobotňajšieho stretnutia 24. kola Premier League s Evertonom a už to mu stačilo na prekonanie 30 rokov starého rekordu. Ten držal brankár Readingu Steve Death, ktorý v sezóne 1978/79 v jednej z nižších súťaží neinkasoval 1103 minút. Už skôr vytvoril Holanďan nové maximum Premier League v počte minút bez inkasovaného gólu. V utorňajšom zápase 23. kola Premier League West Bromwich Albion – Manchester United (0:5) poslal do prepadliska dejín 925-minútovú šnúru Petra Čecha z FC Chelsea (sezóna 2004/05). Brankárova séria bez gólu trvá už 1122 minút. “Edwin van der Sar vlieva do hráčov absolútny pokoj a sebadôveru. Je to fantastické. Keď som čítal, že posledný gól sme dostali od Arsenalu v novembri, nemohol som tomu uveriť,” povedal pre Setanta Sports tréner Manchestru Alex Ferguson.