Van der Sar vylúčil svoj návrat do tímu “Oranjes”


Brankár anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Edwin van der Sar v stredu opäť vyvrátil špekulácie, podľa ktorých by sa mohol vrátiť do holandskej reprezentácie a pomôcť “Oranjes” v kvalifikačných bojoch o postup na majstrovstvá sveta v roku 2010 do JAR. Kouč Holanďanov Bert van Marwijk pre Algemeen Dagblad uviedol, že sa pokúšal prehovoriť 38-ročného gólmana na návrat do najcennejšieho dresu, keďže ďalšia trojica adeptov na brankársky post je mimo hry. “Vedel som, čo mi asi odpovie, napriek tomu som mu však skúsil zavolať,” povedal Van Marwijk.
Van der Sar ukončil svoju reprezentačnú kapitolu po vlaňajších majstrovstvách Európy, napriek tomu sa nechal prehovoriť na “záskok” v októbrových kvalifikačných dueloch proti Islandu a Nórsku. Holanďania oba tieto zápasy vyhrali a 130-násobný reprezentant si v nich udržal čisté konto. Van Marwijk sa pokúsil nahovoriť Van der Sara na podobný comeback proti Škótsku (28. 3.) a Macedónsku (1. 4.), no neuspel.
Brankári Maarten Stekelenburg, Henk Timmer a Michel Vorm, ktorí by prichádzali do úvahy pre tieto zápasy, sú “buď chorí, zranení alebo sa zotavujú zo zdravotných problémov”, povedal Van Marwijk. Napriek nedostatku zápasovej praxe zostáva pre holandského kouča reprezentačnou jednotkou gólman Ajaxu Amsterdam Stekelenburg.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *