Št. mar 28th, 2024

Portugalským futbalistom vyšiel vstup do kvalifikácie o postup na MS 2006, keď v sobotu v Rige zdolali domáce Lotyšsko 2:0 a do tabužky 3. skupiny, kde figuruje aj Slovensko, si pripísali prvé tri body. Najväčšiu zásluhu na tom mal mladý útočník Cristiano Ronaldo, ktorý jeden gól strelil a pri druhom asistoval. Ronaldo otvoril skóre v 58. min, keď sa zblízka presadil v skrumáži pred lotyšskou bránkou. Portugalci zvýšili vedenie už o minútu neskôr, keď Ronaldo z pravej strany perfektným centrom našiel Pedra Pauletu a bolo 2:0. “Urobili sme prvý krok k postupu na MS. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Snažili sme sa hrať svoju hru a vyšlo to. Najdôležitejšie bolo, že sme strelili prvý gól,” povedal brazílsky kouč Portugalska Luiz Felipe Scolari. Domácich fanúšikov viac ako výkon ich futbalistov potešila mladá žena, ktorá krátko po začiatku druhého polčasu vbehla na trávnik a v stredovom kruhu si vyzliekla tričko. Potom polonahá tancovala okolo hráčov a jedného z Portugalčanov dokonca objala. “Kultúrnu vložku” si pochvažoval i Scolari. “Začalo sa nám dariť až potom, keď vybehla na trávnik tá nahá dievčina. Vďaka jej,” dodal Scolari. Jeho lotyšský náprotivok Aleksandrs Starkovs bol aj napriek prehre spokojný. “Odohrali sme dobrý zápas, chlapcov musím pochváliť. Verím, že v takýchto výkonoch budeme pokračovať,” uviedol Starkovs.