United vo finále FA Cupu určite bez G. Nevilla a Sahu


Tréner anglického futbalového majstra Manchestru United Sir Alex Ferguson sa bude musieť vo finálovom stretnutí FA Cupu v sobotu 19. mája proti FC Chelsea s určitosťou zaobísť bez dvojice Gary Neville – Louis Saha.
Anglický reprezentačný obranca a 32-ročný kapitán “červených diablov” Neville je mimo hry od 17. marca, keď si poranil členok a na trávnik sa dostane až v nasledujúcej sezóne. “Gary Neville sa podrobil operácii pravého členka a určite vynechá finále FA Cupu,” uvádza sa v oficiálnom stanovisku tímu z Old Traffordu. Pravého obrancu by mal v úlohe kapitána a vodcovskej osobnosti zastúpiť na ihrisku stredopoliar Ryan Giggs, jeho miesto v defenzíve zaujme pravdepodobne jeden z dvojice Wes Brown – John O´Shea.
O dvadsaťštyri hodín po oznámení o Nevillovej neúčasti v sobotňajšom dueli vo Wembley Ferguson potvrdil aj očakávanú informáciu, že mimo hry bude aj francúzsky útočník Louis Saha, ktorý má pre zmenu problémy s kolenom. “Louis určite nenastúpi. Proti AC Miláno si zranil koleno a pondelňajšie podrobné vyšetrenie nám odhalilo detaily jeho problému. Ešte sme sa nerozhodli, aký bude v jeho prípade ďalší postup, ale zvažujeme operáciu,” skonštatoval škótsky kouč.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *