United v lete na historickú návštevu Pekingu


Jeden z najpopulárnejších futbalových klubov na svete Manchester United sa počas svojho letného turné v Ázii prvýkrát v tímovej histórii predstaví v Pekingu. Červení diabli odohrajú 26. júla na Štadióne robotníkov v čínskom hlavnom meste priatežský zápas proti mužstvu Peking Hyundai. “Veríme, že aj týmto stretnutím inšpirujeme miestnu mládež, aby začala športovať a možno sa z niektorých stanú špičkoví futbalisti. Ak do našich plánov nezasiahnu zranenia, pocestujeme na turné v najsilnejšom zložení so všetkými hviezdami,” povedal obchodný riaditeľ ManU Andy Anson.
Hlavným dôvodom ázijských “výletov” špičkových európskych klubov sú však ekonomické záujmy. Tímy zo starého kontinentu majú na Ďalekom východe početnú základňu fanúšikov a z roka na rok predávajú viac suvenírov. Vedenie United pre zvýšenie záujmu o zápas pravdepodobne zoberie do Pekingu aj čínskeho reprezentanta Donga Fangžoua, ktorý na Old Trafford prišiel v roku 2003 za 3,5 milióna libier, v Anglicku sa však nepresadil a z Manchestru putoval na hosťovanie do belgického klubu FC Antverpy.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *