St. mar 27th, 2024

Hráčom anglického prvoligového futbalového klubu Manchester United sa v sobotu podarilo to, čo jeho najväčší konkurenti na ligový trón FC Chelsea, Arsenal FC a FC Liverpool nedokázali – zvíťaziť v aktuálnej sezóne na trávniku FC Middlesbrough.

“Červení diabli” triumfovali 2:1 zásluhou premeneného pokutového kopu Louisa Sahu v 19. min a presného zásahu Darrena Fletchera v druhom polčase. Francúzsky útočník nedal jedenástku vo veľmi dôležitom súboji 5. kola Ligy majstrov proti Celticu Glasgow, keď v 88. min nechal vyniknúť Artura Boruca a “katolíci” sa tak mohli radovať nielen z víťazstva 1:0, ale aj z istoty postupu do jarného osemfinále. Tentokrát však Saha nezaváhal a potrestal faul gólmana Schwarzera na portugalského dribléra Cristiana Ronalda. Hráči z Riverside Stadium vyrovnali v 66. min zásluhou voleja Jamesa Morrisona, už o dve minúty však rozhodol o víťazstve Fergusonových zverencov Fletcher.

“Myslím si, že dnes sme predviedli fantastický výkon. Hráme ako jeden tím a to je najdôležitejšie,” povedal škótsky kouč v rozhovore pre televíznu stanicu Sky Sports. United majú momentálne na čele Premier League po odohratí 16 kôl 41 bodov, o šesť viac ako najväčší prenasledovateľ FC Chelsea. Tím portugalského trénera Joseho Mourinha má však tento víkend vožno a môže sa tak v prípade víťazstva v dohrávanom dueli opäť dotiahnuť na Manchester na rozdiel troch bodov.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....