Umelecké dielo aj impérium, ktoré rozvrátilo sny ManU


Španielska tlač sa v štvrtkových vydaniach predháňala v pompéznych titulkoch na margo dovŕšenia spanilej jazdy futbalistov FC Barcelona Ligou majstrov 2008/09. Prívlastky ako “legendárni” alebo “nesmrteľní” patrili k tým najbledším pri snahe blysnúť sa najoriginálnejšou charakteristikou tretieho vežkého triumfu zverencov Pepa Guardiolu v priebehu dvoch májových týždňov. “Šampióni! (trojnásobní),” siahol po jednoduchosti barcelonský denník La Vanguardia, podľa ktorého Barca a jej fanúšikovia zažili “víťazstvom v Lige majstrov najväčšiu noc v histórii klubu.”
Rímska finálová noc nenechala chladnými ani médiá sídliace v hlavnom meste Španielska Madride. “Tento tím.. to je umelecké dielo. Celá planéta sa skláňa pred najlepším mužstvom sveta,” vystrúhala poklonu rivalovi Marca. Ďalší športový denník AS podrobne rozobral “rozprávkové víťazstvo” 2:0 nad Manchestrom United, ktorým španielsky futbal “potvrdil svoju nadvládu”. Najpredávanejší El País vyzdvihol skutočnosť, že Barcelona dosiahla “legendárnu trojkorunu” a “svetový vrchol”. El Mundo zase píše o “barcelonskom impériu, ktoré v Ríme rozvrátilo sny Manchestru United”.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *