St. mar 27th, 2024

Doplněno o report ze zápasu

Červení diabli rozdrvili Tottenham na jeho ihrisku a udržali si tak pred Chelsea 6-bodový náskok. Opäť sme však ukrojili z počtu víťazstiev potrebných na titul.

Čiernou škvrnou zápasu bolo zranenie brankára Edwina van der Sara. Zápas dochytal “univerzál” John O’Shea.

Manchester musel na White Hart Line bezpodmínečně vyhrát. Již v sobotu hrála Chelsea s Charltonem a vyhrála, do neděle tak snížila bodový odstup na United pouze na tři body.

Manchesteru se venku v této sezoně venku velmi daří z 12 zápasů získal 26 bodů i díky této bilanci byl v zápase se Spurs favoritem. Man.Utd pro tento zápas nechyběl nikdo Naopak domácím chyběl Teemu Tainio,Ledley King a nehrál taky Jenas.

Zápas začal ve velkém tempu .Oba týmy si uvědomovali jak důležité je tento zápas vyhrát.Ze začátku hrozil Totenham především ze standartních situací. Man.utd byl zase nebezpeč-ný z brejků. Od dvanácté minuty převzal Manchester iniciativu zápasu, ale i přes velkou snahu se nedostal do větší šance.Ve 23 minutě měl Manchester velkou příležitost dostat se do vedení po Carrickově hlavičce. Robinson pouze vyrazil a úplně volný Ronaldo přestřelil prázdnou bránu.Další možnost k otevření skóre měl Larsson , který se prodřel do pokutového území, spadl po souboji s Gardnerem, ale penalta se nepískala. Po chybě obrany United vystřelil Berbatov, skvělý Van Der Sar však znovu kryl. Ke konci poločasu měl Tottenham mnoho možností po standartních situacích ,znovu však defenzíva Man.utd odolala. Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek, tak se Ronaldo vřítil do pokutového území a byl faulován Malbranquem.Rozhodčí bez váhání ukázal na značku pokutového kopu.Penaltu šel kopat sám faulovaný a bez problémů proměnil.Do konce poločasu se již nic nestalo.

Druhý poločas začal v režii United. Hned na začátku druhého poločasu měl velkou možnostVidič, který vypálil ale, jeho střelu s velikými potížemi Robinson vytlačil na roh.Po něm měl Manchester další možnost Carrick hlavičkoval, Robinson znovu vytlačil na roh. Po rohu se konečně United dočkal. Po přesném centru Carricka se Vidič uvolnil a dostal míč do brány.Man.Utd tedy orámovali poločas góly.Je tady další gól! Ronaldo se prosadil přes obránce Tottenhamu, nahrál na volného Schoolse a ten bez jakýchkoliv problémů zakončil do naprosto odkryté brány. Manchester vedl již 3-0 nepřipouštěl žádné komplikace a tlačil se do dalších šancí.Rooney znovu vystrašil Robinsna svou krásnou střelou, která ovšem mířila těsně vedle.Až po dlouhé době se připomněl taky Tottenham. Po dlouhém pasu Huddlestona byl Berbatov sám před Van Der Sarem, ten ho však znovu skvěle vychytal. Manchester hrál ve druhém poločase téměř bezchybně a zaslouženě vedl nad Tottenhamem 3-0.V 63 minutě byl vystřídán Rooney a na hřiště se místo něho podíval dlouhodobě zraněný Louis Saha, který od svého zranění nastoupil vůbec poprvé.V 76 minutě si Man.Utd vychutnal Tottenham počtvrté a to už neunesli ani diváci na White Hart Line, kteří pomaličku začali odcházet.Celá gólová akce se sehrála takto-Saha vybídl skvělou přihrávkou Giggse a ten už sám před Robinsnem neměl problém zakončit.Snový zápas pro United trochu pokazila akce z 82 minuty.Dokonalý Van Der Sar vychytal Keana ten ho, ale kopl do obličeje a tím pro Sara zápas skončil.Man.Utd už nemohl střídat a tak musel jít do brány záložník John O´Shea.Ještě se i dočkal skvělého zákroku po chybě Ferdinanda šel sám na bránu Keane O´Shea ho bezproblémů vykryl. Do konce utkání se již nic nestalo a Manchester zaslouženě vyhrál 4-0. Tottenham Hotspur – Manchester United 0:4 (0:1)
Góly: 45. Ronaldo (pen.), 48. Vidic, 54. Scholes, 77. Giggs
Spurs: Robinson, Chimbonda, Dawson, Gardner, Lee, Lennon, Zokora, Huddlestone, Malbranque, Berbatov, Defoe
United: van der Sar, Neville, Ferdinand, Vidić, Evra, Ronaldo (68. Park), Carrick, Scholes, Giggs (80. O’Shea), Rooney (64. Saha), Larsson
lavička: Kuszczak, Heinze
ŽK:Chimbonda, Keane – Vidić, Rooney, Larsson
Divákov: 36 146
Rozhodca: Mark Clattenburg (Tyne & Wear)