Tévezova budúcnosť v ManU aj po nedeľňajšom derby nejasná


Útočník anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Carlos Tévez očakáva, že po skončení aktuálnej sezóny opustí mužstvo Alexa Fergusona a odíde do niektorého iného anglického tímu. Carlos Alberto Tévez, ako znie celé meno dôrazného zakončovateľa, je v drese United len na dvojročnom hosťovaní a otázka jeho budúcnosti je stále otvorená. Dvadsaťpäťročný Argentínčan sa nedostáva často do základnej zostavy “červených diablov” a necíti sa ako jeden “z členov rodiny” z Old Traffordu.
“Som veľmi smutný, že to musím povedať, ale na konci sezóny sa asi s klubom rozlúčim. Nemyslím si, že v nasledujúcom ročníku si budem obliekať dres United. Spravil som všetko, čo som mohol. V nasledujúcej sezóne budem pôsobiť v inom tíme. Necítim sa ako člen rodiny. Fanúšikovia ma brali ako súčasť tímu. Vedenie Manchestru mi však zatiaľ neponúklo žiadny kontrakt a preto si myslím, že ma ako futbalistu nerešpektujú,” skonštatoval rodák z Buenos Aires.
V nedeľu však argentínsky kanonier v ligovom mestskom derby proti Manchestru City (2:0) odohral celý duel a bol zrejme najlepším hráčom domáceho mužstva – jeden gól dal a dvakrát jeho pokusy zastavila až konštrukcia bránky “The Citizens”. Tréner úradujúceho anglického i európskeho majstra Alex Ferguson už skôr vyjadril nádej, že v lete v tíme útočníka Téveza udrží. “Je hráčom Manchestru United. Fanúšikovia milujú futbalistov, ktorí na ihrisku poctivo pracujú, získal si tým ich srdcia,” povedal po nedeľňajšom zápase populárny Sir Alex, na otázku ohľadne budúcnosti “Carlita” však odmietol odpovedať.
Práva na Carlosa Téveza vlastní iránsky podnikateľ Kia Joorabchian, ktorý sa nechal počuť, že od zahraničného klubu dostal ponuku vo výške 40 miliónov libier za služby svojho mandanta.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *