Št. mar 28th, 2024

V úvodných sobotňajších stretnutiach 19. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League zvíťazil úradujúci majster Manchester United na ihrisku Stoke City najtesnejším rozdielom 1:0 gólom argentínskeho legionára Carlosa Téveza z 83. minúty. Hráči Stoke City dlho držali bezgólový stav, no po vylúčení Andyho Wilkinsona v 72. min napokon tlaku “červených diablov” neodolali. Tím FC Chelsea sa vďaka víťazstvu 2:0 nad posledným tímom ligového pelotónu West Bromwich Albion posunul na čelo Premier League. Góly na Stamford Bridge strieľali v 3. min reprezentant Pobrežia Slonoviny Didier Drogba a krátko pred odchodom do kabín na polčasovú prestávku aj anglický reprezentačný stredopoliar Frank Lampard. To, či sa londýnsky veľkoklub udrží na 1. mieste, bude závisieť od výsledku doterajšieho lídra FC Liverpool, ktorý o 16.00 h SEČ privíta na Anfield Road Bolton Wanderers. V ďalších dvoch sobotňajších dosiaž odohraných zápasoch si West Ham United žahko poradil s Portsmouthom 4:1 a Tottenham sa s Fulhamom rozišiel po bezgólovej remíze.
Výsledky úvodných sobotňajších stretnutí 19. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže – Premier League 2008/2009:
Stoke City – Manchester United 0:1 (0:0)
Gól: 83. Tévez, ČK: 72. Wilkinson (Stoke City)
FC Chelsea – West Bromwich Albion 2:0 (2:0)
Góly: 3. Drogba, 45. Lampard
FC Portsmouth – West Ham United 1:4 (1:1)
Góly: 8. Belhadj – 20. Collison, 67. C. Cole, 70. a 83. Bellamy
Tottenham Hotspur – Fulham 0:0

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....