Št. mar 28th, 2024

Tréner FC Middlesbrough Gareth Southgate obvinil po sobotnej prehre svojho tímu s Manchestrom United (1:2) portugalského stredopoliara Cristiana Ronalda z podvádzania. Ronaldo vybojoval pre svoj tím v prvom polčase za stavu 0:0 dôležitý pokutový kop, ktorú premenil Louis Saha.

Mladý Portugalčan padol v šestnástke po nevinne vyzerajúcom kontakte s brankárom Middlesbrough Markom Schwarzerom, čo potvrdili aj opakované zábery. “Ronaldo v sobotu podvádzal, to je jasné. Pre rozhodcu je to ťažké a z ničoho ho neobviňujem, ale koľkokrát ešte budeme musieť prežívať takéto situácie? Ten chlapec to nespravil prvýkrát. Náš brankár robil všetko pre to, aby sa mu vyhol, ale on aj tak padol. Jedenástka to určite nebola,” povedal Southgate. podľa trénera “červených diablov” Alexa Fergusona bol kontakt Ronalda so Schwarzerom v 19. min posúdený správne. “Pre rozhodcu to bolo ťažké, ale jedenástka to bola,” vyjadril sa na margo verdiktu arbitra Ferguson. Middlesbrough sa podarilo vyrovnať v druhom polčase gólom James Morrisona. United však odpovedali už o dve minúty hlavičkou Darrena Fletchera.

“Tento výsledok je pre nás mimoriadne dôležitý. Vedeli sme, že na tomto štadióne sa nevyhráva žahko, ale naša forma je skvelá a ak vydržíme, máme Veľkú šancu vyhrať titul,” povedal Ferguson po zápase. Manchester sobotným víťazstvom zvýšil svoj náskok pred obhajcom titulu Chelsea už na šesť bodov. “The Blues” však majú ešte jeden zápas k dobru.