St. apr 24th, 2024

Nórsky útočník Ole Gunnar Solskjaer v pondelok absolvoval po 19 mesiacoch absencie spôsobenej zranením svoju obnovenú premiéru na futbalovom trávniku. V drese Manchestru United nastúpil 32-ročný severan na duel rezervných tímov proti Liverpoolu (0:2), v ktorom odohral 45 minút. “Bolo to už dávno, keď som sa naposledy ocitol v obkžúčení štyroch alebo piatich obrancov. Aj keď som vždy dúfal, že sa vrátim, bol to neopísateľný pocit byť opäť v hre. Podľa plánu som mal zostať 45 minút, ale cítil som takú silu, že by som vydržal aj dlhšie,” vyznal sa “večný žolík” Alexa Fergusona, ktorý sa do pamäti fanúšikov “červených diablov” zapísal najmä víťazným gólom v sieti Bayernu Mníchov v barcelonskom finále Ligy majstrov 1998/99. Naposledy zažil súťažný štart tiež vo finálovom dueli anglického FA Cupu minulý rok proti Millwallu. Zápas návratov umocnil svojím prvým zápasom od januárového zranenia oboch kolien strelec Liverpoolu Neil Mellor.