Sezóna v Premier League štartuje až teraz, tvrdí Ferguson


Tréner anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Alex Ferguson vyhlásil, že sezóna sa pre jeho zverencov začína až teraz. Škótsky lodivod podotkol, že tento ročník bude pre “červených diablov” úspešný len v tom prípade, ak United získajú trofeje v Premier League alebo Lige majstrov.
United majú v tejto sezóne na konte už celkové triumfy v FA Community Shield, na majstrovstvách sveta klubov a najnovšie aj v Anglickom ligovom pohári – Carling Cupe. “Ligový pohár bol až našou štvrtou prioritou v tomto ročníku. Samozrejme, dodalo nám to potrebné sebavedomie, no pre mňa sú najdôležitejšími trofejami tie v Ligy majstrov a Premier League. Na treťom mieste je v tejto hierarchii FA Cup. Ak sa nám podarí vyhrať jednu z týchto dvoch najprestížnejších súťaží, až vtedy budem šťastný,” skonštatoval Alex Ferguson a pokračoval: “veľmi rád by som videl našu obhajobu prvenstva v Lige šampiónov. Momentálne to však vyzerá, že najväčšiu šancu na splnenie môjho sna máme v domácej súťaži. Keď dokážeme udržať koncentráciu a naďalej sa budeme pozerať priamo dopredu, môžeme to dokázať.”

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *