Rio Ferdinand musí prejsť zápasovým testom


Stopér Manchestru United a anglickej reprezentácie Rio Ferdinand musí v nedeľňajšom záverečnom zápase ligovej sezóny s Hull City dokázať, že fyzicky má na to, aby mohol nastúpiť v základnej jedenástke na stredajšie finále futbalovej Ligy majstrov s FC Barcelona. Od zranenia lýtka v odvetnom súboji semifinále Ligy majstrov s Arsenalom Londýn Ferdinand vynechal tri stretnutia a tréner Alex Ferguson sa teraz musí rozhodnúť, či v Ríme využije jeho skúsenosti, alebo radšej nebude riskovať. “Verím, že do nedele bude v poriadku. Ak nie, potom pochybujem, že by v stredu mohol hrať. Som presvedčený, že pred finále Ligy majstrov potrebuje odohrať aspoň ten jeden zápas, trojtýždňová pauza je príliš. Plán je taký, že zajtra s nami začne trénovať a potom by sme už mali mať lepšiu predstavu o jeho použiteľnosti,” povedal Ferguson, ale načrtol aj inú možnosť: “Mohol by byť pripravený až na stredu, ale či ho postavím bez zápasu v nohách, to už je iná vec.”
Istotu štartu má naopak univerzálny obranca John O’Shea, ktorý je alternatívou za zranených Wesa Browna a Garyho Nevilla.
“Z môjho pohľadu môže hrať všade. V obrannej štvorici, v strede poža a istý čas dokonca bol aj útočníkom. Po zraneniach Garyho a Wesa sa stal pravidelným členom základu. Nomináciu na zápas v Ríme si zaslúži, je to pravý profesionál,” pochválil 28-ročného írskeho reprezentanta Ferguson.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *