St. apr 24th, 2024

MATCH REPORT: Po domácej remíze 1:1 nás v utorok čakala odveta na Madejki stadium proti domácemu Readingu v 5. kole FA Cupu. Reading až na brankára Hahnemanna a útočníka Litu nastúpil v plnej sile.

SAF nechal odpočívať Garyho Nevilla, Nemanju Vidiča, Patrica Evru, Paula Scholesa, Henrika Larssona, Michael Carricka a Ryana Giggsa. Na lavičke náhradníkov ostali Wayne Rooney, Cristiano Ronaldo a Paul Scholes, po dlhej dobe sa na nej objavil aj Alan Smith. Kapitánsku pásku si navliekol Rio Ferdinand.

To čo sme videli v úvode stretnutia, tak to stálo za to. Kto prišiel k zápasu po 6. minúte prepásol tri góly. Áno stále hovoríme o normálnom futbalovom zápase a nie futbalovej simulácii na počítači pri najjednoduchšej obtiaľnosti. Bežala druhá minúta, loptu výborne potiahol do 16-tky O´Shea, prihral ju pod seba, k nej sa dostal na kraji pokutového územia Gaby Heinze a krížnou strelou otvoril skóre, brankár Federici určite nemôže mať pri tomto góle čisté svedomie.

V 4. minúte zachytil stopérsky odkop Ria Ferdinanda až Louis Saha, ktorý sa nedal odtlačiť od lopty obrovským Bikeym a krížnou strelou opäť rozvlnil sieť za Federicim, ktorý mohol stáť aj lepšie. A v 6. minúte vysunul výborným pasom Solskjaera Richardson (áno mal v zápase aj dobré momenty 🙂 ), Ole okabátil ofsajdovú pascu domácich a poriadne vycvičil domáceho brankára umiestnenou strelou k žrdi vonkajším priehlavkom, zakončenie par exellance. V čase 5:57 svietilo na ukazovateli skóre 0:3. Takto by sme mali začínať každý zápas!

Od toho momentu sme už len udržiavali výsledok, hoci Saha mohol ešte krátko na to zvýšiť na 0:4, no pálil tesne vedža. Domáci sa dostali relatívne do zápasu v 23. minúte, keď Osterov center predĺžil na vzdialenejšiu tyč Ingimarsson a nikým nekrytý Dave Kitson už len hlavičkoval do prázdnej brány – 1:3.

V druhom polčase sme už toho veža nevymysleli, hráči ktoré nemajú miesto v základnej zostave sa zamerali na udržanie výsledku a postupu. Domáci sa pochopiteľne snažili ešte niečo zo zápasom urobiť, a keďže sa nám nedarilo podržať loptu v strede poža, centre do našej 16-tky lietali ako na bežiacom páse a pri niektorých krkolomných obranných zákrokoch nám pár krát zatrnulo. Zaujímavé to začalo byť od 84. minúty, keď Ulises de la Cruz posadil center na hlavu striedajúceho Litu a ten znížil na rozdiel jediného gólu. V posledných chvížach zápasu sa Readingu aj takmer podarilo vyrovnať no Brynjar Gunnarsson trafil iba žrď. Takže z Readingu si vezieme postup, na sobotu si dobre oddýchli naši kžúčoví hráči a Louis Saha svojim výkonom dôrazne požiadal o miesto v základnej zostave proti Liverpoolu.

V ďalšom kole sa 10. marca stretneme s Middlesbrough, ktoré dnes vyradilo na penalty (5:4) West Bromich, keď zápas v riadnom hracom čase skončil 1:1. Hrať sa bude na Riverside Stadium.

Reading – Manchester United 2:3 (1:3)
Góly: 23. Kitson, 84. Lita – 2. Heinze, 4. Saha, 6. Solskjaer
Reading: Federici, De la Cruz, Gunnarsson, Bikey, Ingimarsson, Shorey, Ki-Hyeon (68. Little), Sidwell, Oster, Kitson, Doyle (71. Lita)
United: Van der Sar, Silvestre, Brown, Ferdinand, Heinze, Park, O’Shea, Fletcher, Richardson, Saha (76. Rooney), Solskjaer (89. Ronaldo)
lavička: Kuszczak, Smith, Scholes
ŽK: De la Cruz, Bikey
Rozhodoval: Howard Webb
Divákov: 23 821