Pre Fergusona prvoradá stabilita výkonov


Tréner úradujúceho anglického aj európskeho futbalového šampióna Manchestru United Sir Alex Ferguson si myslí, že o úspešnosti tejto sezóny rozhodne vyrovnanosť výkonov jeho zverencov. “Červení diabli” síce vypadli z boja o najstaršiu pohárovú trofej na svete FA Cup, ale stále živia šance na triumf v Lige majstrov aj v Premier League.
“Už sme párkrát v tomto ročníku zaváhali. Nemôžeme si dovoliť ďalšie pošmyknutia. Pri stabilnej výkonnosti môžeme získať trofeje. Práve stabilita výkonov je kžúčovým faktorom k úspechu, o tom niet pochýb. Spomedzi všetkých klubov v Premier League sa nám darí najviac spĺňať toto kritérium,” vyhlásil 67-ročný rodák z Glasgowa. “Momentálne je pre nás prioritou nasledujúci duel,” uzavrel Ferguson, ktorého zverenci nastúpia v stredu o 21.00 h SELČ na Old Trafford v boji o dôležité ligové body proti FC Portsmouth. “Červení diabli” sú šesť kôl pred koncom na čele najvyššej anglickej súťaže s jednobodovým náskokom pred druhým FC Liverpool a štvorbodovým odstupom pred treťou Chelsea. Majú však na svojom konte o jeden zápas menej ako ich prenasledovatelia.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *