Št. mar 28th, 2024

20LEGEND

Ole Gunnar Solskjaer má dnes 34 narozeniny a už je u tohoto hráče zvykem, že skóruje v posledních minutách zápasů. Podívejme se zpět časem na některé zápasy, kde Ole vstřelil branku v posledních chvílích zápasu.

United 2-1 Aston Villa
07/01/07, FA Cup, Old Trafford
Nepochybně měl brankář Aston Villy Gabor Kiraly zasáhnout proti Oleho střele daleko lépe. Ole za běhu převzal Rooneyho perfektní přihrávku a tvrdě vystřelil. Střela s trochou štěstí prošla pod maďarským brankářem. To byl důkaz, že není nikdo lepší, kdo by mohl přijít z lavičky a rozhodnout zápas v samém závěru.

Wigan Athletic 1-3 United
14/10/06, Premiership, JJB Stadium
Po velmi slabém prvním poločase, se United v druhé půli dostali do tempa. Když pomohl hlavně střídající Ryan Giggs. Solskjaer na pravé straně byl postupem zápasu čím dál větším nebezpečím a po gólu Vidiče a Sahy skóroval i on sám. Téměř poslední střelou zápasu, která prošla Fitzi Hallovi mezi nohama, poslal United do dvougólového vedení a nedal tak nikomu pochyb o vítězi tohoto zápasu.

Bolton Wanderers 1-1 United
22/2/03, Premiership, Reebok Stadum
Po gólu Bruna N´Gotty ze 61 minuty prohrávali United 1-0 a celý večer byli horším týmem. Sir Alex po zápase přiznal “Bolton byl leším týmem a předváděl lepší hru, mohli jsme tento zápas prohrát rozdílem dvou nebo tří branek. Tento bod jsme si nezasloužili.” Tuhle remízu opět zařídil Solskjaer a znovu v posledních minutách zápasu. Mistrovský zakončovatel United dostal přesný centr od Davida Beckhama a z těžkého úhlu skvěle zakončil. Brankář Boltonu Jussi Jaaskelainen – většinu zápasu pouze divák, neměl žádnou šanci proti Oleho střele z half-volleye. Tento gól nebyl sice vítězný, ale udržel United v boji o titul, který nakonec skončil úspěchem.

Bayern Munich 1-2 United
26/05/99, Champions League, Nou Camp (Barcelona)
Byl snad některý gól, který padl v nastavení důležitější než tento? Gól Marka Hughese v nastavení proti Oldhamu v semi-finále FA Cupu byl důležitý, ale ten v Barceloně byl pravděpodobně ten nejdramatičtější v historii evropského fotbalu. Není nic překvapujícího na tom, že je to Oleho nejznámější gól a jak se to stalo? Roh, hlavička, dorážka, gól. Každý fanoušek United má své vlastní vzpomínky na noc v Katalánii, kdy dal Solskjaer vítězný gól, ale kdo může zapomenout na Solskjaerovu oslavu, Schmeichelovo akrobatické číslo, brečícího Sammyho Kuffoura. “Byl jsem na správném místě ve správnou dobu” řekl Solskjaer. “Celé to bylo o instinktu.”

United 2-1 Liverpool
24/01/99, FA Cup 4.kolo, Old Trafford
Všechny legendy mají charakterizující moment, který časem zlidový a Oleho první gól v nastavení za United – toto dramatické vítězství nad týmem Gerarda Houlliera, bude navždy základním kamenem v jeho postavení legendy. Gól Michaela Owena ze třetí minuty dal Liverpoolu velkou výhodu a navzdory tomu, že United bušili do soupeře seč mohli, gól stále nepřicházel. Dokud Dwight Yorke v 88 minutě nezlomil odpor soupeře. Solskjaer byl na hrišti teprve devět minut jako náhrada za Garyho Nevilla a jeho gól poslal tribuny “Divadla snů” do jedněch z největších oslav z poslední doby.

Oleho 124 gólů obsahuje 33 gólů, které dal po 76 minutě. 11 z nich dal v nastaveném čase.