Na Larssonovom hosťovaní sa nič nemení


Ani skvelý gólový debut Henrika Larssona v zápase 3. kola Anglického pohára (FA-Cupu) s Aston Villou (2:1) nič nemení na fakte, že švédsky futbalový útočník je na Old Trafford iba na 10-týždňovom hosťovaní z Helsingborgu.

V nedeľu síce odohral svoj prvý zápas v drese “červených diablov”, ale na ihrisku sa javil ako pevná časť orchestru Alexa Fergusona. Najmä jeho spolupráca s Waynom Rooneym na hrote útoku motala hlavu obrane “Villanov”, ktorí však prvýkrát kapitulovali až v 55. min práve po spolupráci Rooney – Larsson. Vývoj duelu síce zdramatizoval pohotový gól Milana Baroša zo 75. min, ale pohodu na zmoknutý a takmer vypredaný Old Trafford vrátil víťazný zásah ďalšieho Škandinávca Oleho Gunnara Solskjaera v nadstavenom čase, opäť s prispením Rooneyho, ako aj maďarského brankára hostí Gábora Királya. Po zápase musel Larsson krotiť optimistické predpovede o jeho dlhšom zotrvaní v tíme lídra Premier League. “Som tu na trojmesačnom hosťovaní a po jeho skončení sa musím vrátiť, aby som stihol aprílový začiatok švédskej ligy. V marci sa priestor pre môj pobyt na Old Trafford uzavrie, preto nedúfam, že by sa veci vyvinuli inak,” povedal 35-ročný bývalý hráč Celticu Glasgow či FC Barcelona, ktorý svojmu bývalému trénerovi zo škótskeho angažmánu Martinovi O´Neillovi sediacemu na lavičke Aston Villy pripravil štýlový darček. “Samozrejme, že ma gól potešil, ale zo všetkého najdôležitejšie je naše víťazstvo. Som dieťa šťasteny, ale aj dlžník Wayna Rooneyho, od ktorého som dostal skvelú loptu,” dodal Larsson.

S jeho premiérou bol spokojný aj Ferguson: “Mám radosť z Henrikovho výkonu. Bol som zvedavý na jeho kondíciu a silu na ihrisku, odpovedal mi najlepším spôsobom. Myslím si, že nám ešte môže pomôcť dôležitými gólmi, podobne ako svojho času Eric Cantona.”

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *