Mourinho by mal byť nástupcom Fergusona, tvrdí R. Ferdinand


Podľa obrancu anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Ria Ferdinanda je tréner Interu Miláno José Mourinho – trochu paradoxne – presne tým človekom, ktorý by raz mal prebrať Manchester United po úspešnom terajšom koučovi Sirovi Alexovi Fergusonovi.
Stopér reprezentácie Albiónu považuje kormidelníka osemfinálového súpera “červených diablov” v Lige majstrov za jedného z najlepších trénerov na svete. “Je veľmi málo ľudí, ktorí by v budúcnosti mohli nahradiť Fergusona,” povedal Rio Ferdinand pre magazín GQ a dodal: “Ak máme nájsť osobnosť, ktorá by mohla zastávať túto pozíciu, mal by to byť José Mourinho.”
Iný názor však pre The Mail on Sunday vyslovila legenda United – Sir Robert “Bobby” Charlton. Podľa neho by bývalý kouč FC Chelsea či FC Porto nemal dostať “dedičstvo” po Fergusonovi. “Je talentovaný, ale nemyslím si, že by zapadol do filozofie klubu.” Podobne sa vyjadril iný bývalý hráč Manchestru Bryan Robson: “Útočný futbal bol v United vždy tradíciou. Pre mňa je tréner Mourinho až priveľmi opatrný.”

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *