Messi favorizuje na zisk Zlatej lopty Cristiana Ronalda


Argentínsky futbalový virtuóz obliekajúci dres španielskeho klubu FC Barcelona Lionel Messi favorizuje na zisk prestížnej Zlatej lopty svojho najväčšieho konkurenta Cristiana Ronalda z Manchestru United. Hviezdny portugalský krídelník už v tejto sezóne získal dve individuálne ceny. Stal sa hráčom roka 2008 podľa hlasovania 57 500 profesionálnych hráčov združených v medzinárodnej asociácii FIFPro a najlepším hráčom Premier League v hlasovaní jeho kolegov pôsobiacich v anglickej najvyššej súťaži. Získal tiež Zlatú kopačku pre najlepšieho ligového kanoniera (nastrieľal spolu 42 gólov).
“Myslím si, že Ballon d’Or je veľmi dôležitá súťaž, v ktorej sa hodnotia výkony počas uplynulej sezóny. Cristiano Ronaldo s Manchestrom United vyhral Premier League, dominoval v Lige majstrov. Podľa mňa si zaslúži vyhrať v tejto ankete,” pochválil rodáka z Funchalu 21-ročný argentínsky reprezentant.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *