Št. mar 28th, 2024

FA CUP – Červení diabli si na domácej pôde poradili s Portsmouthom a postupujú do 5. kola najstaršej futbalovej súťaže na svete.

Domáci si vytvorili od úvodu zápasu územnú prevahu, ale nedokázali ju pretaviť do gólov vďaka nepresnej muške a presnom Davidovi Jamesovi. Hostia sa k ohrozeniu T. Kuszczaka dostali len sporadicky. A keď už United v prvom polčase po Vidičovej hlavičke dostali loptu za bránkovú čiaru, čiarový rozhodca to nepostrehol a rozhodca Riley gól neuznal.

V druhom polčase strelili United ďalší neplatný gól, keď po fantastickej prihrávke Garryho Nevilla nie menej výborne poslal loptu do siete Henke Larsson, ale stál však v miernom ofsajde. Tak sa v 60. minúte dostal na ihrisko Waynne Rooney miesto dnes nevýrazného Solskjaera. V 77. minúte prišiel konečne prvý gól, keď Larsson svojím tradičným spôsobom na kraji 16-tky uvožnil Giggsa a ten pripravil prihrávkou pre Rooney gól ako na podnose, Rooney v žahej pozíícii nezaváhal a bolo 1:0.

O 5 minút neskôr si Gary Neville všimol voľného Rooney pre 16-tkou, poslal mu loptu a Rooney geniálnym lobom oblamutil Jamesa, ktorý sa tomu iba prizeral. Také góly strieľali Cantona či Beckham. Hostia ešte v závere znížili, keď Mendesovu strelu tečoval popri bezmocnom Kuszczakovi Kanu a Uníted už zvrat nedopustili a v pohári idú ďalej.

Manchester United – Portsmouth 2:1 (0:0)
Góly: 77., 83. Rooney – 87. Kanu
United: Kuszczak, Neville, Ferdinand, Vidic, Evra, Park, Scholes, Carrick, Giggs (85. Fletcher), Larsson, Solskjaer (60. Rooney)
lavička: Van der Sar, O’Shea, Silvestre
Pompey: James, Johnson, Campbell, Primus, Hughes (82. Douala), Lauren, O’Neil, Pedro Mendes, Taylor, Kranjcar (80. Mwaruwari), Cole (62. Kanu)
ŽK: Hughes
Divákov: 71 137
Rozhodca: Mike Riley

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....