St. apr 24th, 2024

Zápas sa niesol vo zvláštnej atmosfére, kde pred domácim publikom nastúpili červení diabli s pocitom, ktorý jasne dokazoval čo chcú pre postup urobiť. V úvode zápasu šance boli, ale gól nepadol. V 16. minúte padla prvá žltá karta, Phil Neville bol prvým potrestaným hráčom domáceho celku. V 22. minúte padla žltá karta aj na druhej strane, tentoraz to bol Costinha, ktorý fauloval. Paradna narážačka Giggs-O´Shea skončila gólom v 32. minúte, keď si O´Shea zasekol loptu a na milimeter presne lopta sadla Scholesovi na hlavu 1:0… Začínala sa risovať postupová šanca pre Manchester United… Gól však padol znova, z kopačky Scholesa avšak Podľa ruského arbitra bol offside, takže gól neplatil. V druhom polčase si hráči domácich zjavne mysleli že stav 1:0 im bude stačiť. V 60. minúte dostal žltú kartu strelec úvodného gólu Paul Scholes. Futbal pre oko diváka nebol nijako zvláštny, nič sa poriadne nedialo, okrem pár nepresných striel, zranenia Cristiana Ronalda. V 74. minúte dostal žltú kartu Maniche.. Od 88. minúty keď už to vyzeralo na postup Manchesteru United, ruský arbiter odpískal priamy kop na bránu Manchesteru United. Priamy kop letel presne, Howard strelu vyrazil a dobiehajúci hráč Costinha trafil životnou strelou do brány postupujúce razítko v Lige majstrov. Šance na gól mal aj konečne United, no nepresné strely na bránu a hlavne pretaktizovanie zápasu od kouča Alexa Fergusona jasne hovorila, kto tento rok z Ligy majstrov pôjde predčasne.