Pi. apr 19th, 2024

V derby nedeľňajšieho programu 21. kola anglickej futbalovej Premier League, ktoré si osobne prišli pozrieť José Mourinho i Fabio Capello, zvíťazili hráči domáceho Manchestru United nad FC Chelsea 3:0 (1:0).
V prvom polčase sa obe mužstvá prezentovali medzišestnástkovým futbalom a o ohrozenie bránky súpera sa pokúšali najmä strelami zo stredných vzdialeností. Najlepšie príležitosti na otvorenie skóre mali z priamych kopov za „červených diablov“ Cristiano Ronaldo a Ryan Giggs, na druhej strane neuspel Michael Ballack a ani Frank Lampard. Prvé dejstvo sa nieslo aj v znamení značnej nervozity – žlté karty postupne dostali Frank Lampard, José Bosingwa a po vzájomnej šarvátke aj Cristiano Ronaldo a Ricardo Carvalho. V 31. min sa po peknej kombinačnej akcii Evru a Rooneyho nepresadil Berbatov, v 43. min pokus Park Ji-sunga zblokoval kapitán hostí John Terry. O dve minúty neskôr Cristiano Ronaldo v dobrej príležitosti nastrelil iba Wayna Rooneyho. Záver prvého dejstva sa niesol v réžii ManU – asistent hlavného rozhodcu najprv neuznal gól aktuálneho držiteľa prestížneho ocenenia Zlatá lopta pre najlepšieho hráča pôsobiaceho v Európe – Cristiana Ronalda, ktorý padol po zle zahratom rohovom kope. Následne však brankára „The Blues“ Petra Čecha po opakovanom rozohratí prekonal srbský stopér Nemanja Vidič.
Po zmene strán Londýnčania zaktívnili prístup a postupne prebrali iniciatívu, ich snaha však nepriniesla gólové ovocie. Tréner Chelsea Luiz Felipe Scolari do druhého polčasu namiesto špílmachra Deca poslal kanoniera Nicolasa Anelku, no ani on nedokázal napnúť sieť domácej bránky. Zahrmelo naopak na druhej strane. V 63. min nacentroval do pokutového územia Patrice Evra a lopta doplachtila až k Rooneymu, ktorý sa nemýlil. V 83. min síce skóroval Cristiano Ronaldo, ale rozhodcovia jeho zásah pre ofsajd neuznali. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času však po jeho priamom kope uzavrel skóre duelu Dimitar Berbatov. V zápase ostatných dvoch anglických šampiónov (Chelsea 2004/2005 a 2005/2006, Manchester United 2006/2007 a 2007/2008) sa teda zrodilo víťazstvo tímu z Old Trafford 3:0. Slovenský mládeľnícky reprezentant Miroslav Stoch v drese hostí príležitosť nedostal a dokonca nesedel ani na lavičke náhradníkov. Po 21. kole vyzerá situácia na čele pribežnej tabuľky nasledovne: 1. Liverpool 46, 2. FC Chelsea 42, 3. Manchester United 41 (2 zápasy k dobru).
Výsledok nedeľňajšieho zápasu 21. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže – Premier League:
Manchester United – FC Chelsea 3:0 (1:0)
Góly: 45.+ Vidič, 63. Rooney, 87. Berbatov, 76 212 divákov
Miroslav Stoch (FC Chelsea) nesedel ani na lavičke náhradníkov

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....