So. apr 20th, 2024

V sobotňajšom zápase 24. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže zvíťazil Stoke City na vlastnom ihrisku nad Manchestrom City najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný presný zásah sa v závere prvého polčasu postarala januárová posila Stoke zo Sheffieldu United James Beattie. Domáci pritom od 37. min hrali oslabení o vylúčeného Delapa. V zápasoch sa zrodili až tri bezgólové remízy. Aston Villa v stretnutí s Wiganom (0:0) nezaznamenala ani jeden presný zásah a premárnila šancu posunúť sa na druhé miesto tabužky Premier League. Na góly bohatým zápasom bol duel Boltonu s Tottenhamom (3:2). V napínavom stretnutí si Bolton zabezpečil víťazstvo v 87. minúte po presnej strele Daviesa. Tím Fulhamu si na domácom trávniku v Craven Cottage pripísal víťazstvo nad Portsmouthom 3:1. V súboji dvoch nováčikov najvyššej anglickej futbalovej súťaže medzi mužstvami Hull City a West Bromwich Albion sa zrodila remíza 2:2. V drese tímu West Bromwich sedel 25-ročný slovenský stredopoliar Marek Čech iba na lavičke pre náhradníkov a do hry nezasiahol. Minuloročný víťaz súťaže The Championship West Bromwich získal do tabužky Premier League ďalší bod, po 24 kolách ich má na svojom konte 23. V zápase Manchestru United s Evertonom sa zrodil iba jediný gól, ktorý z pokupového kopu strelil Ronaldo. United majú pred nedeľňajším šlágrom Liverpool – Chelsea päťbodový náskok pred oboma svojimi prenasledovatežmi, ktorých čaká ešte súboj 24. kola.
24 303 divákov
Hull City – West Bromwich Albion 2:2 (1:0) – Marek Čech (West Bromwich) sedel iba na lavičke pre náhradníkov
Góly: 44. Mendy, 69. Fagan – 53. Simpson, 73. Brunt (z 11 m), 24 879 divákov
Manchester United – Everton 1:0 (1:0)
Gól: 44. Ronaldo (z 11 m), 75 399 dikvákov