So. apr 20th, 2024

MATCH REPORT – Fantastický výkon v druhom polčase nám zabezpečil v tomto zápase dôležité tri body, keďže Chelsea vyhrala vo Watforde gólom z nadstaveného času. Super výsledok trochu neguje zranenie srbského stopéra Nemanju Vidića.

Hostia mali v úvode dve pološance, ale Dunn a Derbyshire mierili nad. Potom však už prišli prvé Veľké šance United, Ronaldovu strelu Friedel vyrazil a dokázal pokryť aj tutovú dorážku Wayna Rooneyho. Vyzeralo to na ďalší „z tých“ zápasov Brada Friedela.

Najmä ak po Giggsovom centri Rooney opäť vo vyloženej šanci ani na dvakrát neprekonal plešatého brankára, ktorý v dnešnom zápase predviedol okrem skvelých brankárskych zákrokov aj vysokú školu zdržiavania, no to sa mu nakoniec vypomstilo.

V 28. minúte prišla nepríjemná udalosť, po rohovom kope dopadol Nemanja Vidič krkolomne na zem a odnieslo si to jeho rameno. Vyzerá to na 1–2 mesačnú absenciu. Hneď o minútu si zrazil Pedersenov center takmer do vlastnej brány Carrick, Van der Sar ešte stihol zareagovať, ale na dorážku Derbyshira už nie a polčas sme tak prehrali 0:1.

V druhej polovici zápasu sme sa tak zhryzli do Rovers na plný plyn, hráčov hnalo aj fantastické publikum. V 61. minúte vybojoval loptu Scholes, vrútil sa do 16-tky, kžučku urobil na dvoch obrancov a lysému zdržiavačovi nedal krížnou strelou šancu. Útok za útokom sa valil na bránu Rovers, po skvelej Ronaldovej práci sme mohli viesť, no jeho prihrávku ako na podnose napálil Giggs iba do brvna. Zabudnúť nemožno ani na úmyselný úder lakťom Mokoenu do tváre Scholesa. Inak ani nevedeli hráči Rovers v druhom polčase zastaviť valiacu sa mašinu United.

O pár minút odviedol dobrú prácu opäť Ronaldo a Carrick už tento krát nezaváhal a poslal United do vedenia. V 82. minúte zahral po Giggsovom pase rukou Samba, to rozhodca videl, ale to že obranca Rovers stál tak 2 metre v pokutovom území už nie. Nevadí. K priamemu kopu sa postavil Ronadlo, je projektil Friedel iba vyrazil pred seba a Park pohodlne strelil poisťovací gól do prázdnej brány. Friedelovi sa už nechcelo zdržiavať.

V nadstavenom čase (ako inak) dobre vypracoval akciu Park, poslal výbornú prihrávku na striedajúceho Solskjaera a Ole do protipohybu spomalenému Bradovi uzatvoril skóre zápasu na 4:1 v náš prospech. Stratili sme Vidiča, ale zvládli ďalší ťažký ligový zápas, po vynikajúcom druhopolčasovom výkone. To bola radosť pozerať. Ale teraz už Viva la Italia…

Manchester United – Blackburn Rovers 4:1 (0:1)
Góly: 61. Scholes, 73. Carrick, 83. Park, 90. Solskjaer – 29. Derbyshire
United: Van der Sar, Brown, Ferdinand, Vidić (28. O’Shea), Heinze, Ronaldo (84. Solskjaer), Carrick, Scholes, Park, Giggs (84. Smith), Rooney
lavička: Kuszczak, Richardson
Rovers: Friedel, Emerton, Samba, Nelsen, Warnock, Dunn, Kerimoglu (74. Peter), Mokoena, Pedersen, Derbyshire, McCarthy (69. Roberts)
ŽK: Heinze – Dunn, Pedersen, Emerton
Rozhodoval: Chris Foy (Merseyside)
Divákov: 76 098, čo je divácky rekord Premier League