St. apr 24th, 2024

V sobotňajších dueloch najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League dokázali dvaja z troch ašpirantov na titul vo svojich zápasoch zvíťaziť. Manchester United si hladko poradil na domácom trávniku s Aston Villou 4:0, keď sa dvoma gólmi zaskvel Wayne Rooney, po jednom presnom zásahu pridali jeho kolegovia z útoku Cristiano Ronaldo a Carlos Tévez. Víťazstvo futbalistov Arsenalu Londýn sa rodilo omnoho ťažšie. “The Gunners” prehrávali po polčase na ihrisku Boltonu 0:2 a navyše od 31. minúty hrali bez vylúčeného Diabyho. Po prestávke však zverenci trénera Wengera ukázali, že sa na boj o titul ligového šampióna nehodlajú len nečinne prizerať a obrátili vývoj nepriaznivo sa vyvíjajúceho zápasu vo svoj prospech. V ich drese sa gólovo presadili William Gallas, Robin Van Persie a Cesc Fabregas. Futbalisti Arsenalu sa tak zaradili na druhú priečku aktuálnej tabuľky a za vedúcim Manchesterom United zaostávajú o štyri body. Tretia FC Chelsea má však k dobru nedeľný domáci zápas proti Middlesbrough a v prípade plného bodového zisku môže svojho mestského rivala predstihnúť o jeden bod.

Manchester United – Aston Villa 4:0 (2:0)
Góly: 17. Cristiano Ronaldo, 33. Tévez, 53. a 70. Rooney, 75 932 divákov

Birmingham City – Manchester City 3:1 (1:0)
Góly: 40. a 54. Zarate, 76. McSheffrey (z pok. kopu) – 58. Blumer (z pok. kopu), ČK: 57. Queudrue (Birmingham), 22 962 divákov

Bolton – Arsenal 2:3 (2:0)
Góly: 14. a 43. M. Taylor – 63. Gallas, 68. Van Persie (z pok. kopu), 90. Fabregas, ČK: 31. Diaby (Arsenal), 22 431 divákov

Derby County – Fulham 2:2 (1:1)
Góly: 10. a 80. E. A. Villa – 24. D. Kamara, 78. Leacock (vlastný gól), 33 034 divákov

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....