Št. mar 28th, 2024

Futbalisti Manchestru United zvíťazili v utorňajšom dohrávanom stretnutí najvyššej anglickej súťaže na domácom trávniku nad Sheffieldom United 2:0 a minimálne do stredajších večerných hodín zvýšili svoj náskok na čele Premier League na šesť bodov.

Na jediného konkurenta “červených diablov” FC Chelsea totiž od 21.00 h SELČ čaká londýnske derby na pôde West Hamu United, po ktorom sa môžu na zverencov trénera Sira Alexa Fergusona dotiahnuť opäť na rozdiel troch bodov.

“Mourinhovci” budú navyše v máji hostiť Manchester na svojom domovskom stánku na Stamford Bridge, v prípade triumfu nad “kladivármi” tak bude boj o primát v Premier League opäť otvorený.

Hráči z Old Traffordu sa ujali vedenia už v 4. min, keď po prihrávke Cristiana Ronalda presne trafil defenzívny stredopoliar Michael Carrick. Zisk troch bodov pre United poistil päť minút po zmene strán kanonier domácich Wayne Rooney, pre ktorého to bol 20. gól v aktuálnej sezóne.

Trénera United Alexa Fergusona môže mrzieť len zranenie obrancu Patricea Evru, ktorý musel ísť z ihriska v 21. min po súboji s Colinom Kazimom-Richardsom. Domáci tak museli dohrávať s dvoma stredopoliarmi v defenzíve, keď Kieran Richardson operoval na ľavej a Darren Fletcher na pravej strane. “Je to pre nás potešiteľný výsledok. Náš výkon by som nazval ekonomickým. Vedeli sme, že máme pred sebou ešte veža náročných zápasov, a preto sme sa šetrili,” povedal Ferguson v rozhovore pre Sky Sports.

V druhom utorňajšom stretnutí zvíťazil Arsenal Londýn na domácom ihrisku nad Manchestrom City 3:1 po presných zásahoch Rosického, Fabregasa a Julia Baptistu, za hostí korigoval štyri minúty pred prestávkou Beasley. “Kanonieri” sa vďaka víťazstvu posunuli na tretiu priečku tabuľky, o bod pred FC Liverpool, “The Reds” však majú zápas k dobru.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....