Majstrom Manchester, Bolton napokon v Pohári UEFA


Záverečným 38. kolom sa cez víkend uzavrela v Anglicku futbalová ligová sezóna 2006/07. Majstrovský titul si už dve kolá pred koncom Premier League zabezpečili hráči Manchestru United, ktorí tak prekazili víťazný hetrik FC Chelsea. Zverenci trénera Sira Alexa Fergusona získali v konečnej tabuľke 89 bodov, o šesť viac ako druhí “The Blues”.

Ďaleko za touto dvojicou bojovali o tretiu priečku Arsenal Londýn a finalista tohtosezónnej edície Ligy majstrov FC Liverpool. Obaja rivali napokon získali rovnaký počet 68 bodov, no zásluhou lepších vzájomných zápasov skončili bronzoví “The Reds”. Všetky štyri tímy si zároveň zabezpečili miestenku v budúcej sezóne najvýznamnejšej klubovej pohárovej súťaže na starom kontinente.
V európskej pohárovej súťaži č. 2 budú v ďalšom ročníku účinkovať Tottenham Hotspur, FC Everton a Bolton Wanderers. Mužstvo z Reebok Stadium, v drese ktorého pôsobia aj Slováci žubomír Michalík a Zoltán Harsányi, postúpilo do Pohára UEFA 2007/08 na úkor Readingu a Portsmouthu, ktorí nedokázali zvíťaziť vo svojich víkendových dueloch a využiť tak remízu Boltonu 2:2 na vlastnom trávniku s Aston Villou. Reading v Blackburne rovnako len remizoval 3:3 a nerozhodný výsledok sa zrodil aj vo Fratton Parku, kde domáci Portsmouth nedokázal streliť gól Arsenalu.

S najvyššou súťaľou sa minimálne na jednu sezónu lúčia Sheffield United, Watford a Charlton, naopak medzi elitu sa vracajú Sunderland so slovenským obrancom Stanislavom Vargom a Birmingham. Ďalšie štyri tímy z II. ligy čaká baráž o posledné postupové miesto.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *