Machedov debut z ríše snov


Hrdinom nedeľňajšieho šlágra 31. kola anglickej futbalovej Premier League 2008/09 medzi Manchestrom United a Aston Villou bol domáci Federico Macheda. Ešte len 17-ročný taliansky mladík, ktorý prišiel na Old Trafford v roku 2007 z Lazia Rím, žiaril v mládežníckych výberoch “červených diablov” a ako odmenou mu bola pozvánka do seniorského tímu. Kouč ManU Alex Ferguson ho v nedeľu proti Aston Ville za nepriaznivého stavu 1:2 prekvapujúco v 61. min vytiahol z lavičky a doprial mu debut v Premier League. Macheda sa mu za dôveru odvďačil v tretej minúte nadstaveného času, keď rozhodol o triumfe úradujúceho anglického ligového šampióna 3:2. Predtým v 80. min vyrovnával na 2:2 Cristiano Ronaldo svojím druhým gólom v stretnutí. V drese Aston Villy boli strelecky úspešní John Carew a Gabriel Agbonlahor.
“Tento deň bol ako z najkrajšieho sna. Skórovať takýto gól v premiérovom zápase v Premier League, to je niečo úžasné,” povedal Federico Macheda a pokračoval: “Vždy som si predstavoval, že sa mi podarí urobiť niečo takéto. Otočil som sa v šestnástke a vystrelil som na vzdialenejšiu žrď. Keď som videl loptu v sieti, rozbehol som sa k svojej rodine, ktorá je na mňa veľmi hrdá.” Talianskeho tínedžera zaskočilo, že mu dal tréner za nepriaznivého stavu šancu. “Bol som veľmi prekvapený, že ma poslal na ihrisko. Som rád, že mi to takto vyšlo. Teraz by som veľmi rád pokračoval v seniorskom tíme v podobnom duchu,” dodal Macheda.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *